טלטלה באידיבי: רגע לפני ביצוע ההסדר, אהרון פוגל מסיים את תפקידו כיו"ר

דרמה בצמרת אידיבי - היו"ר שמונה רק בינואר נאלץ לסיים את תפקידו; אירוע חתימת הקלוזינג של העברת השליטה תוכנן להיום בצהריים ונדחה
 | 
(1)
אהרון פוגל, צילום: יח"צ
יו"ר אידיבי פיתוח, אהרון פוגל, הודיע היום לבעלי השליטה החדשים בקבוצת אידיבי, אדוארדו אלשטיין ומוטי בן משה, כי עם השלמת הצעדים שהתחייבו למימוש ההסדר, הוא מסיים את תפקידו בקבוצה, כך נמסר בהודעה של בעלי השליטה החדשים ב{אידיבי אחזקות}.

אהרון פוגל (67), מונה לתפקידו ב-14 בינואר ולכן ההערכות הן שהוא נאלץ לסיים את תפקידו. בהודעה לתקשורת נמסר שהוא "ברך את בעלי השליטה החדשים על הקלוזינג ואיחל להם, למנכ"לים ולעובדי אידיבי הצלחה רבה תחת ההנהלה החדשה".

אם להאמין להודעה לתקשורת: "אהרון פוגל ברך את בעלי השליטה"

עוד נמסר בהודעה לתקשורת כי אהרון פוגל מסר כי: "עם ביצוע הסדר אידיבי נוצר כאן תאגיד איתן המאגד חברות חזקות שמנוהלות היטב. אידיבי יכולה לשוב כעת ולהתמקד בפיתוח עסקי במקום בהתגוננות פיננסית".

סביר להניח שמי שכיהן כיו"ר מגדל ויו"ר נס לא באמת בירך את בעלי השליטה החדשים בקונצרן אידיבי, או לפחות לא את כולם. על פי הערכות פוגל הוא מינוי של מוטי בן משה ואדוארדו אלשטיין סלד מהמינוי, בין השאר על רקע תנאי העסקתו הגבוהים.

אמש הוזמנו עיתונאים ל"אירוע חתימת הקלוזינג" בשעה 13:00 בקומה ה-44 של המגדל המשולש של עזריאלי, משרדי הנהלת החברה. האירוע "נדחה" בשעה 11:45 "בשל התארכות והמשכות הליכי הסיכום", כך נמסר לתקשורת. אלא שמאחורי הקליעם התרחשה כאמור הדרמה של דחיקת אהרון פוגל.

בלי טקס ובלי יו"ר - הסדר החוב ייצא לפועל בימים בקרובים

לפי הסדר החוב ביום א' התקיים יום המסחר האחרון באג"ח של אידיבי אחזקות
{אידיבי אחז אגח ג}, {אידיבי אחז אגח ד} ו-{אידיבי אחז אגח ה}.

בשבוע הבא צפויות להתחיל להיסחר מניות החברה הבת של אידיבי אחזקות, אידיבי פתוח.

לפני כן נושי אידיבי אחזקות יקבלו 26% ממניות אידיבי פתוח, בנוסף לתשלום מזומן של כ-300 מיליון שקל: 258 מיליון שקל למחזיקי האג"ח ו-42 מיליון שקל לבנקים אומי, מזרחי טפחות וקרדיט סוויס.

מוטי בן משה ואדוארדו אלשטיין יקבלו בתאריך זה 53% מהון המניות המונפק של אידיבי פתוח.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מה יקרה במידה ומכירת כלל ביטוח לתצא לפועל
  אהרון 07/05/2014 16:36
  הגב לתגובה זו
  0 1
  תשלומי המזומן והעברת מניות פיתוח לידי מחזיקי האגח מתאימים במידה ומכירת כלל ביטוח אומנם ייסגר . אבל מה יקרה במידה ואין עסקה מחזיקי האגח יקבלו פחות מזומן ויותר מניות פיתוח . ? למי יש תשובה ?
  סגור