מדד המחירים לצרכן בארה"ב עלה ב-0.5%, המכירות הקמעונאיות מתחת לצפי הכלכלנים

 |  (1)
דגל ארה"ב, צילום: Frank Brueck
מדד המחירים לצרכן בארה"ב פורסם טרם המסחר והציג עליית מחירים חודשית בשיעור של 0.5% בספטמבר לאחר עלייה של 0.4% בחודש אוגוסט. צפי הכלכלנים עמד על שיעור של 0.6%. שיעור האינפלציה השנתי על מ-1.9% באוגוסט ל-2.2% בספטמבר. מחירי הדלק עלו בשיעור של 13.1% המהווים 75% מעליית המדד בהמשך לעלייה של 6.3% מחודש אוגוסט. נציין שזהו שיעור העלייה הגבוה יותר מאז יוני 2009. ממשרד העבודה האמריקני נמסר כי בשל הוריקן 'הארווי' מספר בתי זיקוק נסגרו מה שתרם לעלייה במחירי הדלק.
בתוך כך, הנתון המרכזי שהפד' עוקב אחריו בהגיעו לקבוע העלאות ריבית ויעדי אינפלציה הינו המדד מחירים לצרכן ללא מחירי אנרגיה ומזון. מדד זה רשם עלייה של 1.7% לעומת צפי כלכלנים של 1.8%. נזכיר, יעד האינפלציה של הבנק המרכזי עומד על 2%. השבוע פורסמו פרוטוקולים של  ישיבת הפד' מחודש ספטמבר והצליחו לבלבל מעט את המשקיעים כאשר נשמעו מספר חלוקי דעות בסוגיית האינפלציה והעלאת הריבית במהלך דצמבר. מצד אחד, טענו מספר חברים כי יתכן שיהיה צורך בסבלנות בצמצום המדיניות המרחיבה לנוכח הערכת מגמות האינפלציה. מנגד, חברים רבים הביעו תמיכה בהעלאת ריבית עוד השנה (דצמבר).

בנוסף, פורסם מדד המכירות הקמעוניות לחודש ספטמבר. המדד הראה שיעור עליה חודשי של 1.6% מול צפי כלכלנים של 1.8%. ענף המסעדנות היו גורם חיובי כאשר עלה בשיעור של 0.8%, ענף חומרי הבניה טיפס בשיעור של 2.1%, והרשתות הקמעוניות עלו בשיעור של 1%.

בתוך כך, הדולר אינדקס (סימול:DXY) מגיב בירידות שערים  ונסחר ברמה של 92.77 נק' לנוכח נתוני המאקרו. הזהב מתחזק וחוצה את רף 1,300 דולר לאונקיה.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  צפו לעליית ריבית בדצמבר (ל"ת)
  הפדרל ריזרב 14/10/2017 18:53
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור