סנטימנט חיובי בארה"ב: המכירות הקמעונאיות טיפסו 0.5% במאי

 | 
ממשיך להשתפר
האם שוק הצרכנים האמריקני מתחיל להתעורר? מדד המכירות הקמעונאיות בארה"ב הראה עלייה גבוהה מהצפוי בשיעור של 0.5% בחודש מאי. מדובר על החודש השני ברציפות שבו נרשמת עלייה גבוהה מהצפוי במדד ובסה"כ מתחילת השנה המכירות הקמעונאיות עלו בשיעור נאה של 1.6%.
מכירות הליבה בחודש מאי עלו 0.4% בהתאם לצפי. לצד נתוני הקמעונות פורסמו גם מדד מחירי הייצוא והייבוא לחודש הקודם. שני מדדי המחירים הציגו עליות גבוהות מהצפוי כאשר הייבוא עולה 1.4% והייצוא עולה 1.1%. העלייה במחירי הייצוא עלו, למרות שנרשמה ירידה משמעותית בדולר בחודש זה. 
נזכיר כי בחודש מאי, דו"ח התעסוקה הרשמי הציג קפאון יחסי בשוק העבודה כאשר כמות המשרות שנוספו נאמדה ב-38 אלף בלבד. הנתונים שהתפרסמו היום מעידים על כך שישנו סיכוי לכך שהפעילות העסקית לחודש מאי לא הייתה חלשה כפי שניתן לחשוב לאור דו"ח התעסוקה. 
וההשפעה על המדדים? החוזים על המדדים העיקריים בוול סטריט ממשיכים להיסחר בירידות של מעט יותר מ-0.3%. החדשות הטובות לתעשייה האמריקנית יכולות שלא להיות טובות לוול סטריט לאור רצונו של הבנק המרכזי להעלות את הריבית בחודשים הקרובים. אינדיקטורים כלכליים טובים מחזקים את כוונתו על כך שהכלכלה האמריקנית חזקה דיה בכדי לספוק עליית ריבית נוספת. 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה