התחלות הבנייה טיפסו ב-6.6%, בדרום ארה"ב נרשמה התוצאה החזקה ביותר מ-2007

 | 
גאיה נדל"ן ארה"ב, צילום: יח"צ
שוק הנדל"ן בארה"ב ממשיך להציג תוצאות חיוביות. נתון התחלות הבנייה, אחד מן הנתונים החשובים ביותר בסקטור דווח היום (ג') בניו יורק והציג זינוק בשיעור של 6.6% לחודש אפריל וסך של 1.17 יחידות דיור חדשות. מדובר בתיקון משמעותי לאחר שאותו נתון הציג צניחה של יותר מ-9% בחודש מארס. 
חשוב מכך, התחזקות התחלות הבנייה מציגה תמונה משופרת בנוגע לצמיחה הכלכלית בארה"ב לרבעון השני של השנה. זאת לאחר שהקריאה הראשונה של התמ"ג האמריקני הציגה תוצאה מאכזבת של צמיחה בשיעור של 0.5%. נציין כי בחודש אפריל נרשמו גם נתונים מעודדים יותר לגבי הצריכה האמריקנית. 
חצי הכוס הריקה: הנתונים הרשמיים הראו כי היתרי הבנייה עלו בחודש אפריל בשיעור של 3.6%, שיעור שנמוך מצפי השוק. אישורי הבנייה גם היו נמוכים מהצפי ונאמדו בכ-1.1 מיליון אישורים. 
ענף הבתים הפרטיים בארה"ב הינו הענף העיקרי בסקטור הנדל"ן. פרסום התחלות הבנייה מציג עלייה בשיעור של 3.3% אל סך של 778 אלף יחידות. זינוק מרשים נרשם בהתחלות הבנייה בדרום המדינה בשיעור של כ-9% לכדי הכמות הגדולה ביותר שנרשמה באיזור מאז שנת 2007. 
בתחילת שנת 2008 קרס שוק הנדל"ן האמריקני לאחר פריחה בלתי פרופורציונאלית שנמשכה כמעט 4 שנים. המשבר שכונה "משבר הסאב פריים" הכניס לקפאון עמוק את שוק הדיור במדינה ולמשך שנים ארוכות. למעשה, במחקר שהתפרסם השבוע, נכתב כי רק בחודשים האחרונים שיעור פיגור התשלומים במשכנתאות בארה"ב שב לשיעור ההיסטורי שלו ומציג את סיומו של המשבר (לפחות מהבחינה הזו).
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה