הדולר התחזק מול השקל ב-0.4%: "שנאת הסיכון צפויה לדחוף את הדולר מעלה"

התנודות שנרשמו בגזרת המט"ח ביום שישי מתמתנות, אך הדולר מוסיף להתחזק מול השקל
 |  (2)
אפקט הברקזיט
אפקט הברקזיט ממשיך להשפיע על גזרת המט"ח, כשה'מרוויח' הגדול הוא המטבע האמריקני, שחוצה הבוקר רף פסיכולוגי מול השקל: הדולר האמריקני מוסיף להתחזק על רקע יציאת בריטניה מהאיחוד האירופי, כשהמשקיעים תופסים אותו כמעין מקלט להשקעות בתקופת אי הוודאות הנוכחית, בוודאי למול חוסר הוודאות באירופה. ביום שישי התחזק הדולר במעל ל-3% מול האירו, והבוקר המטבעות נסחרו ביציבות אחד מול השני.
ה- דולר רציף +0.02% דולר רציף 3.6 +0.02% דולר רציף בסיס:3.6 פתיחה:0 גבוה:3.6 נמוך:3.59 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: התחזק מול השקל בכמעט 0.4% ושערו היציג נקבע על 3.90 שקל לדול, קרוב לרמתו הגבוהה מזה שלושה חודשים (פרט לחציית גבול זה לפרק זמן קצר ביום שישי). חוזקו של הדולר יעסיק כמובן את בנק ישראל, שיפרסם היום את החלטת הריבית. הבנק לא צפוי לשנות את גובה הריבית, אך התייחסותה של הנגידה קרנית פלוג עשויות להשפיע על המסחר בדולר-שקל.
מנגד, ה- אירו רציף -0.4% אירו רציף 4.04 -0.4% אירו רציף בסיס:4.06 פתיחה:0 גבוה:4.06 נמוך:4.04 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: המשיך במגמה השלילית מול השקל, והמטבע האירופי נחלש בכ-0.6%. שערו היציג נקבע על 4.291 שקל לאירו.
היחס בין שני המטבעות, הדולר והאירו, עומד הבוקר על 1.103 דולר לאירו - וזאת כאמור, לאחר התחזקות משמעותית של מעל 3% ביום שישי.
כזכור, החלטת אזרחי בריטניה לצאת מהאיחוד האירופי הביאו לקריסת הליש"ט הבריטי, והמטבע נסחר הבוקר ביציבות מול הדולר האמריקני, והשניים נסחרים ביחס של 1.339 דולר לליש"ט.
במחלקת המחקר של FXCM‏ ישראל מציינים הבוקר כי בתנאים של שנאת סיכון ואי ודאות, הדולר צפוי על פניו להתחזק על פני השקל: "כבר ביום שישי ראינו את הדולר נוסק עד מעל 3.91 למול השקל, לפני שנסוג חזרה אל מתחת ל-3.88. המשך שנאת הסיכון בשווקים צפוי לדחוף את הדולר-שקל מעלה. עלייה מעל 3.90 עשויה להקנות מומנטום נוסף למהלך העולה.
"התנודות החדות בשוק המט"ח העולמי והתערערות היציבות בשוק הפיננסי, לבנקים המרכזיים עשוי להיות תפקיד הולך וגובר בהרגעת השוק ומתן תמיכה. הבנק הבריטי כבר הכריז על אמצעים לתמיכה בשוק הבריטי, ובשוק ימתינו גם לשמוע כיצד בכוונתו של ה-ECB‏ לנהוג למול האתגרים החדשים. לאור התנועות החדות של הין והדולר ייתכן כי בנקים מרכזיים אחרים ייאלצו להתערב במסחר כדי לבלום את התנועות החדות".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  זהו, הדולר מיצה את עצמו (ל"ת)
  שוקי 27/06/2016 10:44
  הגב לתגובה זו
  0 4
  סגור
 • מספיק עם השטויות שוקי ,דולר חזק יוריד את הבורסה בארהב (ל"ת)
  בא 27/06/2016 11:54
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור