נגידת הפד' שלחה את הדולר לירידות - קרוב לשפל של 4 שבועות מול סל המטבעות

לאחר דברי יילן השוק מעריך כי לא נראה העלאת ריבית החודש - והמטבע האמריקני מאבד גובה
 |  (6)
השפעות יילן
שוק המט"ח ממשיך לרכז עניין רב, ועל רקע דברי נגידת הפד' אמש (ב') בדבר מתווה העלאות הריבית של הבנק המרכזי - הדולר האמריקני ממשיך לאבד גובה, הן מול השקל, והן מול סל המטבעות, וזאת לאחר שצנח ב-1% בשל דו"ח התעסוקה האמריקני.
ג'נט יילן אמנם מסרה למשקיעים ש"לא יתרגשו מנתוני התעסוקה" (בהתייחסות לדו"ח התעסוקה החלש שפורסם ביום שישי האחרון), וטענהה כי על הפד' להעלות את שיעורי הריבית - אך לא מסרה מתי. יילן טענה כי "אני ממשיכה לחשוב שהבנק המרכזי יצטרך להעלות את הריבית בעתיד על מנת לשמור על יציבותם של רמות המחירים ועל שוק התעסוקה", אך לראשונה לא התייחסה להעלאה אפשרית "בחודשים הקרובים".
 
הדבר הספיק לסוחרים כדי לצבוע את המדדים בוול-סטריט בירוק, ובהתאם - להחליש את הדולר, שמתקרב כעת לשפל של 4 שבועות מול סל המטבעות (מאז ה-11 במאי), בירידה היומית החדה מאז תחיחת השנה.
כמובן שגם מול השקל ה- דולר רציף +0.16% דולר רציף 3.61 +0.16% דולר רציף בסיס:3.61 פתיחה:0 גבוה:3.62 נמוך:3.6 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: נחלש, ונסחר הבוקר תמורת קצת יותר מ-3.82 שקל לדולר. לגבי שער הדולר, זה נסחר כעת מול השקל ברמה דומה לזו שלפני 3 שבועות. מדובר במכה נוספת עבור המטבע האמריקני, שנפל כאמור ב-1% מול השקל בשל נתוני דו"ח התעסוקה.
לאחר דברי יילן השוק מעריך בסבירות של פחות מ-4% כי הנגידה תעלה את הריבית כבר החודש, ונותן סיכוי של 25% כי נראה העלאת ריבית בחודש הבא - ולכן, כאמור - המטבע האמריקני נחלש.
במחלקת המחקר של FXCM‏ ישראל מציינים הבוקר: "הדולר-שקל צולל מטה אל מתחת ל-3.82 לרמה הנמוכה ביותר מאז ה-18 במאי, והצמד עשוי לעשות את דרכו כעת לעבר הגבול התחתון של הטווח הרחב ב-3.80. גם בעולם  נמשך הסחף השלילי של הדולר שהחל עם פרסום נתוני התעסוקה המאכזבים ביום שישי. גם דבריה של נגידת הפד אמש, ג'נט ילן, שחזרה שוב ואמרה כי הבנק מתכוון להעלות ריבית, ואף ציינה שהדבר ייעשה עוד בטרם יושגו היעדים הכלכליים כולם, לא הצליחו לאושש את הדולר, ונראה כי בשוק כבר לא רואים סיכוי ממשי להעלאת ריבית ביוני והפנים כעת לעבר הישיבה בחודש יולי.
"עם זאת, הישיבה ביוני תהיה משמעותית מאחר שנוכל לבחון כיצד השפיעה דוח התעסוקה על הלכי הרוחות בקרב חברי הנהלת הבנק והאם חברי ההנהלה, שהציגו עמדות מאוד נוקשות בהתבטאויותיהם הפומביות בשבועות האחרונים, עדיין נחושים להעלות ריבית. השבוע יהיה דליל בנתונים כלכליים בארצות הברית, ועל כן הדולר חשוף להמשך הירידה בימים הקרובים". 
תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  רק מט"ח
  רן 07/06/2016 12:37
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ל פרסום מתמקד במצב השוק הבועתי, איווט שר ביטחון כדי להרגיע את הרוסים לאחר התקיפה באיראן,רמטכ"ל גרמניה הגיע כדי לתאם התקיפה, צרפת ואנגליה וארה"ב תאמו והכינו את הציוד תרגילים בכל רחבי הארץ, הרמטכ"ל לובש את חליפת השף כאילו כבר ניצחנו. בבקשה להתעורר אחרת השקלים יכנסו לצנצנות בדיוק כמו בעבר, נדל"ן ישראלי יהיה היסטוריה מחירי הטירוף יגיע לשווי אפס. הצהרות אלו של הבנקים נועדו לעודד משכנתאות ולגרוף את הציבור למארב בו אין סיכוי לצאת. 200000 חולי המין שבת"א גרמו כבר לנזק המבין יבין... הרמאדן יוביל למלחמה.זו המציאות. הפולנים כבר סידרו את עצמם באירופה היכן שרצחו את בני משפחתם, אמת נכון?
  סגור
 • 3.
  כתבה חובבנית, הדולר התחזק אתמול בעולם
  ן 07/06/2016 11:35
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אחרי הנאום של ילן, רק לא מול השקל.
  סגור
 • 2.
  אין מצב להעלאת הריבית עד אחרי הבחירות לנשיאות (ל"ת)
  רחל 07/06/2016 10:03
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • 1.
  ההפך ממסקנות הכותב[ ילן אמרה ל א להתרגש מנתוני התעסוקה
  גאי 07/06/2016 09:05
  הגב לתגובה זו
  1 2
  וכי הריבית תעלה ע"פ מתווה של הפד.
  סגור
 • ממש לא נכון! עובדה שהדולר נחלש
  שלומי 07/06/2016 09:23
  הגב לתגובה זו
  0 2
  והסיכויים להעלאת ריבית ירדו. תקרא עד הסוף
  סגור
 • נחלש רק בארץ.
  ן 07/06/2016 11:36
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כמעט בכל העולם התחזק אתמול
  סגור