אחרי ההפסדים - קרנות ההשתלמות מציגות התאוששות באפריל

לפי ניתוח Bizportal התשואה הממוצעת בחודש החולף עמדה על 0.7%. צפו בטבלת הקרנות המלאה

 | 
ברק סורני, צילום: יח"צ
תעשיית קרנות ההשתלמות מציגה התאוששות אחרי ההפסדים בחודשיים האחרונים. עם זאת, ברמה שנתית התשואות עדיין נמוכות. לפי ניתוח Bizportal התשואה הממוצעת בקרנות הגדולות במסלול הכללי בחודש החולף עמדה על 0.7% כאשר מתחילת השנה התשואה הממוצעת עומדת על 0.5%.
הביצועים הטובים ביותר בחודש אפריל נרשמו בקרן ההשתלמות של מגדל עם תשואה של 1.09% לצד תשואה של 1.06% מתחילת השנה. הנתונים מצטרפים למגמת עלייה שמציגה הקרן בחצי שנה האחרונה, מאז רשמה תשואה נמוכה יחסית של 0.49% בחודש נובמבר 2017 ולאחר שבחודש מרץ האחרון הייתה הקרן השנייה שהציגה את התשואה השלילית הנמוכה ביותר עם 0.37%.
במגדל מסבירים כי "ישנם מספר גורמים לתשואת היתר שהתקבלה ולא מדובר במרכיב חד פעמי. התשואות העודפות התקבלו בין היתר ממפוזיציה שנבנתה בקרנות, מניצול התנודתיות מתחילת השנה ומחשיפה עודפת לחו״ל".
שוק ההון באפריל התאפיין בעליות השערים בשוקי המניות בעולם, לצד ירידות שערים באג"ח הממשלתיות. כך שמי שהיה חשוף לאג"ח במידה רבה סבל מתשואות נמוכות.
עוד נציין את קרן ההשתלמות של מיטב דש שחוזרת לתפוס את המקומות הראשונים לאחר ירידה חדה בחודש מרץ האחרון עם תשואה שלילית של 0.67%, זאת לאחר שפתחה את שנת 2018 עם תשואה של 1.67% - הטובה ביותר נכון לאותו חודש.
בהסתכלות על שלוש השנים האחרונות, מככבות שלוש קרנות ההשתלמות של אקסלנס ואנליסט עם תשואה של 12.7%, כמו גם אלטשולר שחם שמציגה תשואה של 12.3%. אלטשולר שחם ברמה השנתית מדשדשת עם תשואה של 0.4% בלבד, זאת לאחר שעד לפני מספר חודשים הובילה את הטבלה.
סוגרת את הטבלה קרן ההשתלמות של אנליסט עם תשואה של 0.5% באפריל כאשר מתחילת השנה נרשמה אצלה תשואה שלילית של 0.1%, ככל הנראה בהשפעת ההפסדים בחודשיים האחרונים. זאת לאחר שבמרץ הציגה את הביצועים החלשים ביותר עם תשואה שלילית של 0.88% ובפברואר תשואה שלילית של 1.07%.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה