כיל קיבלה עדכון מהמשרד להגנת הסביבה לאחר הדליפה

 |  (3)
עידן עופר, צילום: בוצ'צ'ו
בהמשך לדליפת הענק במפעל רותם אמפרט של כיל בסוף השבוע האחרון, דליפה שגררה נזק אקולוגי חמור לנחל אשלים הסמוך ולחיות הבר סביבה, החברה מסרה אתמול בהודעה לבורסה כי החשיפה הכספית הישירה בטווח הקצר כתוצאה מהדליפה תהא יחסית נמוכה.
בתוך כך, לאחר שהמשרד להגנת הסביבה סגר את שלוש הבריכות במפעל כתוצאה מהדליפה, כיל קיבלה אישור זמני להפעלת הבריכה הרביעית, ובכך הוסר זמנית החשש לפגיעה בייצור. האישור לכיל ניתן עד יום ב' בשבוע הבא, וניתן יהיה להארכה לתקופה של חצי שנה בכפוף להתקיימות התנאים שנקבעו על ידי המשרד להגנת הסביבה. בנוסף הודיעה כיל כי לאחר הדליפה, מפעל רותם, העוסק בייצור חומצה זרחתית, ממשיך בפעילות בתפוקה של למעלה מ-50% ומחזיק במלאי מספיק.
כיל: "אירועים מסוגה של הדליפה שאירעה מכוסים, ככלל, במסגרת הביטוח שבו מחזיקה החברה, הכולל תשלום השתתפות עצמית בהיקף לא משמעותי מצד החברה. המשרד להגנת הסביבה הורה להנהלת כיל רותם להגיש למשרד, במהלך החודשים הקרובים, תכנית חדשה לפינוי הגבס בטווח הארוך. נכון למועד זה, אין ביכולתה של כיל להעריך את העלויות הכרוכות בתוכנית לטווח ארוך, כאמור".
מוקדם יותר בלאומי שוקי הון הורידו את מחיר היעד למניית כיל על רקע הדליפה. (לכתבה המלאה)
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  מניות עם בעיות כיל בזן ומניות הגז
  מכרו לצבור 05/07/2017 10:43
  הגב לתגובה זו
  0 1
  המדינה נפטרה מהבעיות . על חשבון הצבור המפגר. המדינה שותפה רק ברווחים ובמיסים בצרות היא נעלמת רק מפגר ישקיע במניות האלה. חבל על הכסף.
  סגור
 • 2.
  בישראל קל לזהם ולהתחמק מעונש אם אתה בעל הון מקושר
  אבג 05/07/2017 10:19
  הגב לתגובה זו
  0 2
  אם מר עידן עופר שיושב בלונדון היה מזהם שם את הסביבה עם אחד המפעלים שלו, המפעל שלו היה נסגר מיידית על ידי הרשויות. רק במדינת העולם שלישי ישראל משרדי הממשלה מתרפסים מול בעלי ההון.
  סגור
 • 1.
  פחות משבוע והמשרד להגנת הסביבה כבר התקפל בפני כ"יל?
  זהו? 05/07/2017 09:12
  הגב לתגובה זו
  0 2
  קנס שיכסה את עלויות הניקוי? חקירה פלילית על רשלנות? משהו ???
  סגור