ברוכים הבאים לאתר החדש של
רצינו להראות לכם מה חדש
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תוכלו להירשם לאתר, לנהלאזור אישי
ולהגדיר ניירות למעקב
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו את כל המדורים בתחום
שוק ההוןבמקום אחד
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את כל הנתונים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
כל הנתונים והכתבות
במדורהמטבעות הדיגיטליים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
בואו לצפות
בתוכניות החדשות שלנו
להמשך הדרכה מעבר לאתר
נתוני אג“ח
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גרפים אינטראקטיביים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תצוגת נתוני מט“ח חדשה
להמשך הדרכה מעבר לאתר
מניות ארביטראז‘
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את הקרנות
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גלישה נעימה
מערכת
להמשך הדרכה מעבר לאתר

פרוטרום השלימה רכישת Nutrafur הספרדית

אורי יהודאי, צילום: יח"צ
פרוטרום הודיעה היום על רכישת 20.92% ממניות חברת Nutrafur הספרדית ("Nutrafur") ממשפחות מייסדי החברה בתמורה לכ-2.36 מליון דולר (כ-2.1 מליון יורו), כך שכעת מחזיקה פרוטרום ב-100% ממניות Nutrafur. העסקה הושלמה במועד החתימה. מניית פרוטרום +2.54% פרוטרום 29,500 +2.54% פרוטרום בסיס:28,770 פתיחה:28,540 גבוה:29,500 נמוך:28,410 תמורה:61,291,330 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: עולה כעת ב-1.9% במחזור של 2.3 מיליון שקל.
Nutrafur, שכ-79% ממניותיה נרכשו על ידי פרוטרום ב-3 בספטמבר 2015, מתמחה במחקר ופיתוח, ייצור, שיווק ומכירה של מיצויים טבעיים יחודיים מצמחים, בעלי פעילות נוגדת חמצון (אנטי-אוקסידנטית), או בעלי ערכים בריאותיים מוכחים מדעית, והנתמכים במחקרים קליניים, לשווקי המזון, התרופות, התרופות הטבעיות (Nutraceutical) והקוסמטיקה. ל- Nutrafur ידע רב שנים ויכולות מצוינות למיצוי רכיבים פעילים מצמחים ובמיוחד רוזמרין, זית והדרים.
מוצרי Nutrafur השתלבו היטב בסל פתרונות חומרי הגלם הטבעיים של פרוטרום ומסייעים בהרחבת סל המוצרים הטבעיים של פרוטרום גם לתחום המזון וגם לתחום הבריאות. פעילות Nutrafur בתחום נוגדי החמצון, במיוחד לתחום שימור והגנת מזון והארכת חיי מדף )Food Protection by Natural Solutions( המבוססים על רכיבים טבעיים, ביססה עוד יותר את סל הפתרונות של פרוטרום בתחום, שחוזק מהותית בעקבות רכישת Vitiva ו- Ingrenat , שנרכשו במהלך 5201, שגם להן פעילות בתחום צומח זה. חומרים פעילים נוגדי חמצון מהווים מוצר תומך חשוב ליצרני מזון, ופרוטרום שילבה את מוצרי Nutrafur הייחודיים בסל המוצרים והפתרונות הכולל המוצע ללקוחותיה הרבים, גם בתחום ה- Savory.
פרוטרום ממשיכה לפעול פועלת לניצול אפשרויות ה- Cross Selling הרבות בעקבות הרכישה ולתמוך בהמשך פיתוח וייצור מואץ של פתרונות פונקציונאליים טבעיים המשלבים טעם ובריאות, במענה לדרישות הצרכנים ולמגמות העיקריות בשוק המזון העולמי למזון טבעי ובריא יותר. תחום זה צומח בקצבים גבוהים ויכולותיה הייחודיות של פרוטרום מקנות לה יתרון תחרותי.
רכישת Nutrafur היוותה חלק מהמהלך הכולל להרחבת הפעילות וכושר הייצור תוך אופטימיזציה והתייעלות תפעולית במערך המיצויים הטבעיים מצמחים בחטיבת חומרי הגלם הייחודיים של פרוטרום, אשר מתקדם בהצלחה ועל פי התוכנית. ל- Nutrafur מרכז מו"פ שיווק ומכירות ואתר ייצור יעיל במורסיה, ספרד, לו כושר יצור גדול ואפשרות להרחבה משמעותית נוספת, אותה פועלת פרוטרום לממש, תוך ביצוע השקעות באתר לטובת הגדלת כושר הייצור.
ההגדלה המשמעותית בכושר יצור המיצויים הטבעיים בעקבות הרכישות של Vitiva, Ingrenat ו- Nutrafur אפשרה ומאפשרת פעולות התייעלות מהותיות כולל את סגירתו ומכירתו של מפעלה של פרוטרום ב- North Bergen, ניו ג'רזי, ארה"ב והעברת פעילותו למפעליה האחרים. בד בבד, ממשיכה פרוטרום בפעולות להגדלת כושר הייצור במפעלי Vitiva, Ingrenat ו- Nutrafurולאופטימיזציית היצור בין המפעלים השונים, וזאת על פי התמחותם בטכנולוגיות המיצוי השונות תוך שיפור מהותי ביעילות התפעולית שלהם. למערך זה התווספה בשלהי 2016 גם הרכישה של Extrakt Chemie, לה כושר יצור גדול משמעותית מהמנוצל גם של מוצריGMP פארמה. פעולות אלה, שתתרומנה לשיפור מהותי במבנה העלויות ובכושר התחרות בתחום המיצויים הטבעיים מצמחים, שהוא בליבת אסטרטגית הצמיחה של פרוטרום, צפויות להביא לחסכונות המוערכים במעל ל- 6 מליון דולר (על בסיס שנתי) שיחלו לבוא לידי ביטוי בתוצאותיה של פרוטרום במהלך המחצית השניה של 2017.
אורי יהודאי, נשיא ומנכ"ל פרוטרום אמר היום: "פרוטרום ביצעה בשנתיים האחרונות מהלך משמעותי לחיזוק מעמדה כיצרנית עולמית מובילה של חומרי גלם טבעיים ייחודיים על ידי הרכישות של Vitiva, Ingrenat, Nutrafur ו- Extrakt Chemie תוך העמקת והרחבת הפעילות שלנו בתחום הצומח של מיצויים מצמחים ואנטי-אוקסידנטים טבעיים למזון. נמשיך להשקיע בהרחבה מהותית של פעילותנו הגלובלית בתחום חשוב וצומח זה, הן באמצעות רכישות אסטרטגיות והן על ידי שיתופי פעולה עם אוניברסיטאות, מכוני מחקר וחברות הזנק בפיתוח מוצרים חדשניים.
"אנו מרוצים מרכישת Nutrafur שהביאה לפרוטרום יכולות מו"פ מתקדמות וצוות הנהלה מוביל ומנוסה כמו גם לקוחות משמעותיים. הרכישה איפשרה, בהתאם לתוכניתנו, שיפור בגמישות וביעילות התפעולית שלנו. מאחר ואנו מבצעים באתר החברה השקעות נוספות להרחבת כושר הייצור, השלמנו את רכישת יתרת האחזקות בחברה כך שהיום אנחנו בעלים של 0 מהון המניות.
"אנחנו פועלים לאיתור ולביצוע רכישות אסטרטגיות נוספות ובאמתחתנו צנרת מצוינת של רכישות עתידיות שבשילוב המשך צמיחה פנימית רווחית תוביל להשגת היעדים שהצבנו לאחרונה - מכירות של לפחות 2 מיליארד דולר, עם שיעור EBITDA של מעל 22% בפעילויות הליבה שלנו, עד שנת 2020 ".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  פרוטרום
  אלי 13/06/2017 13:39
  הגב לתגובה זו
  1 1
  אחת היותר טובות בבורסה שלנו . מחזיק לט"א ארוך. עדיף מקופת גמל.
  סגור
 • 1.
  פרוטרום
  מוטי 13/06/2017 10:33
  הגב לתגובה זו
  1 0
  חברה ריווחית וצומחת עם הנהלה מצוינת
  סגור