מניות הביטוח רשמו תנודה על גל השריפות - עד כמה זה מוצדק?

 |  (1)
כיבוי אש, צילום: דוברות חברת חשמל
השריפות שהשתוללו ברחבי הארץ בשבוע האחרון עדיין לא הוכרזו באופן רשמי כאירוע טרור, אבל מבחינת חברות הביטוח - הן היו מעדיפות שהטרור יהיה הגורם לשרפות ולא אחרת שכן כך הנזק יושת למעשה על המדינה. באוצר הבהירו כי אם ייקבע שגל השריפות נגרם עקב הצתה כאירוע טרור, אז קופת המדינה המדינה תישא בעלות הנזק לרכוש על ידי הקרן המיוחדת שמיועדת לכך. אבל מה אם לא?
מדד מניות הביטוח שנפל 2.7% ביום חמישי, עולה כעת 2.3%. כעת עולה השאלה לפיה מה קורה בתרחיש הקיצון בו חברות הביטוח צפויות לשאת בנזק, עד כמה זה צפוי להשפיע עליהן?
מאיר סלייטר, ירושלים ברוקראז', אמר בשיחה עם Bizportal: "באיי.די.איי ביטוח הנזק מהשריפה יכול להגיע ל-7 מיליון שקלים, אני מניח שהסכום בגין הנזק אצל יתר החברות נע סביב הסכום הזה אולי קצת יותר. הסיבה היא פשוטה, אף מבטחת לא לוקחת על עצמו נזקים של נזקי טבע - יש מבטחי משנה. כך היה באסון הכרמל. באירוע טרור הנזק לחברות הביטוח הוא אפס, שכן מי שניזוק לא פונה לחברות הביטוח בדרישה לכיסוי הנזק אלא פונה למס רכוש שאחראי לכך. במקרה קיצון בו לא מדובר בארוע חבלני עוין, וחברות הביטוח צפויות לשאת בנזק, כאמור זה לא אמור להיות גבוה במיוחד - בטח לא לחברה שנסחרת בשווי של מיליונים". 
אלון גלזר, לידר שוק הון: "כנראה שהתנודה שראינו ביום חמישי היתה מוגזמת. בוא נזכור שביום חמישי עדיין לא ידעו כמה שריפות היו ומה הזנק הכולל. בכל מקרה, לדעתי מדובר בתנודה מוגזמת וגם אם יהיה נזק זה קטן על חברות בסדר גודל שכזה".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  הבלוף החדש בדרך
  מנסיון 27/11/2016 11:13
  הגב לתגובה זו
  1 1
  כמו שמחירי הדירות ירדו (אולי ב 2030) כך גם המדינה תישא בנזקי השרפה של האזרחים . אולי אחוזים בודדים וגם זה בספק . לא להאמין לאף אחד . למכור מהר את מניות חברות הביטוח כי הן שתשאנה בעיקר התשלומים . שנת 2017 היא תהיה שנת הפסדים לחברות הביטוח בגלל גודל והקף הנזקים .
  סגור