זו מניית היתר 50 שמזנקת 34% על רקע הסכם מכירת זכויות

 | 
טיל בליסטי, צילום: Getty images Israel
מניית חברת הפארמה האמריקאית {נבידאה} מזנקת כ-34% במחזור מסחר של 2.44 מיליון שקל. מדובר במחזור ענק יחסית למניית מדד יתר 50 שמרכזת בממוצע מחזור יומי של 277 אלף שקל בלבד בחודש האחרון. הרקע לזינוק האדיר מגיע לאחר הודעת החברה מהבוקר, על הסכם להעברת זכויות לחברת קרדינל הלת' (Cardinal Health) האמריקאית שבמסגרתו נבידאה תקבל באופן מיידי תשלום של 80 מיליון דולר ביום סגירת העסקה, בנוסף נבידאה זכאית לתשלומי מינימום מובטחים של 20.1 מיליון דולר ב-3 השנים הקרובות.
נבידאה תקבל תשלומים בהתאם לעמידה באבני דרך לשנת 2026 בהיקף שעשוי להגיע עד 230 מיליון דולר נוספים (כולל תשלומי המינימום המובטחים). בסך הכל, היקף התשלום עשוי להגיע ל-310 מיליון דולר. קרדינל הלת' תעביר לנבידאה חלק מזכויות הקניין של מוצר ה-Lymphoseek, המסייע לאבחון סרטן, לפיתוח ומכירת מוצרים מבוססי נוגדנים בתחום הדיאגנוסטי (Immunodiagnostic) ובתחום הטיפול (Immunotherapeutic) בצפון אמריקה. נבידאה תוכל להמשיך לייצר ולמכור את מוצר ה-Lymphoseek, בעיקר תחת שם מסחרי שונה, מחוץ לצפון אמריקה.
העסקה עליה דיווחה היום החברה שולחת גלגל הצלחה לחברה שחשבונות הבנק שלה הוקפאו בספטמבר האחרון למשך 21 יום על רקע חוב לחברת המימון CRG, שטענה להפרת הסכמי הלוואה. הקפאת החשבונות הפילה את המניה באותו יום ב-37% בוול סטריט, אבל כעת זה נראה כמו חלום רע שהתפוגג כאשר ההנהלה צפתה לאורך כל הדרך את החתימה.
ה-Lymphoseek היא זריקה המסייעת לצוות הרפואי לבצע הליך של איתור גרורות סרטניות שהתפשטו לקשרי הלימפה בניתוחים בהם מנסים לבחון את התפשטות הגרורות. הזריקה קיבלה את אישור השיווק בארה"ב ובאירופה.
חברת נבידאה עשתה רישום כפול בבורסה בתל אביב בספטמבר של 2015. עם הזינוק היום, המניה עדיין רחוקה 50% מהרמה בה נכנסה לאחוזת בית. החברה נסחרת כעת לפי שווי של 466 מיליון שקל.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה