דו"חות חזקים לעזריאלי - בפסגות מעלים המלצה

 | 
דנה עזריאלי, צילום: אבישי פינקלשטין
עונת הדו"חות לרבעון השלישי של השנה נמשכת והיום חברת הנדל"ן עזריאלי קבוצה -0.35% עזריאלי קבוצה 20,180 -0.35% עזריאלי קבוצה בסיס:20,250 פתיחה:20,200 גבוה:20,230 נמוך:20,000 תמורה:3,651,029 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: פרסמה הבוקר דו"חות טובים לרבעון עם עלייה ברוב הפרמטרים. ה-FFO עלה 8% ל-244 מיליון שקל ברבעון, וה-NOI טיפס ב-4% ל-328 מיליון שקל ברבעון לאומת הרבעון המקביל אשתקד. 
עזריאלי רשמה עלייה של 3% ברווח מהשכרת נכסים זהים ברבעון השלישי ל-290 מיליון שקל. הרווח התפעולי עלה ל-430 מיליון שקל לעומת רווח תפעולי של 289 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.
הרווח הנקי זינק ל-279 מיליון שקל לעומת רווח נקי של 102 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2015. הרווח הנקי ב-9 החודשים הראשונים של השנה הסתכם ב-1.2 מיליארד שקל, לעומת 539 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.
נזכיר כי במהלך הרבעון השלימה גרניט הכרמל את מכירת מלוא החזקותיה בחברת סונול. בנוסף, ביוני הושלמה רכישת אתר Buy 2 תמורת 62 מיליון שקל, ובאוגוסט האחרון הושלמה רכישת הקרקע המיועדת לפרויקט עזריאלי TOWN.
יובל ברונשטיין, מנכ"ל קבוצת עזריאלי: "ברבעון הזה אנו ממשיכים להציג תוצאות חזקות ומציגים צמיחה עקבית במדדים החשובים ביותר כמו ה- FFOוה-NOI והפחתת שיעורי הריבית של התחייבויות הקבוצה כפי שבאה לידי ביטוי בגיוס חוב שבוצע במהלך הרבעון. בעקבות ביקושים משמעותיים לשטחי משרדים בבעלות הקבוצה שווקו מתחילת הרבעון למעלה מ-20 אלף מ"ר בפרויקטים בייזום ; במקביל אנו ממשיכים להשקיע ולהרחיב את מנועי הצמיחה שלנו באמצעות ייזום אינטנסיבי וכניסה למגזרי פעילות סינרגטיים".
נעם פינקו, מפסגות, העלה המלצה לעזריאלי לאחר הדו"חות ל'תשואת יתר' ומעלים את מחיר היעד מ-167 שקל למניה ל-175 שקל למניה על רקע העלייה בהיקף הנכסים ובשווים בעיקר. "אנו סבורים כי גם החברה תמשיך להציג דוחות טובים עם יציבות יחסית בהכנסות מנכסים זהים כאשר פעילות הייזום המאסיבית (שרק הולכת ומעצמת) תייצר ערך רב כאשר ה-FFO של החברה אמור לעלות בצורה דרמטית בשנים הקרובות בעקבות השלמת פרויקטים שהחלו, ובנוסף יעלה בזכות הירידה בהוצאות המימון. הצמיחה תימשך עם ייזום פרוייקטים גדולים גם לאחר מכן. הריבית הנמוכה תשמור על שווי נכסי החברה (שמהוונים בשמרנות יתרה)  גם אם תהייה עליית ריבית מסויימת".
"שוק הקניונים עדיין חזק והביקוש לשטחי מסחר בנכסים המובילים קיים כאשר רשתות חדשות ממשיכות להיכנס לארץ ורשתות קיימות מתפתחות לכיוונים נוספים. עם זאת, הסביבה כיום מאתגרת יותר, בעיקר באזורים בהם התחרות גברה וגם בשל השפעת הגידול בצריכה באינטרנט.. להערכתנו לא צפויה כרגע השפעה מהותית על ה NOI  מנכסים זהים של החברה, הואיל וקיים פיזור אופטימלי של הנכסים ומרביתם נחשבים מהמובילים בארץ. אלו עשויים לפצות על תוצאות חלשות בנכסים פחות מוצלחים או כאלה הסובלים מתחרות. בנוסף, הטבות לשוכרים (השתתפות בהוצאות, מבצעי קד"מ והשקעות בנכסים) בדרך כלל לא יבואו לידי ביטוי ב-NOI אלא בסעיפים אחרים במאזן או ברווח והפסד. החברה מדווחת על גידול מרשים של 6% בפדיונות המתפרש על פני כל הקניונים. מה שמעיד על כך שמצבם של הקניונים החזקים הוא טוב. גם נתוני הגידול בצריכה הפרטית תומכים בנתונים אלו".
"שוק המשרדים, נראה כי החשש מעודף היצע בתל אביב קצת נרגע לאחר ההצלחה הגדולה באכלוס בניין אטריום של אמות ובהתקדמות במגדל שרונה של עזריאלי וכן בנכסים אחרים באזור. עודף היצע עשוי לבוא מכיוון קבוצות רכישה שלא בהכרח מתחרות על אותם שוכרים כמו החברות. בנוסף ישנם ביקושים גבוהים מאוד במתחמי היי טק (תומך גם כן בחברה)".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה