בזן חתמה על הסכם מימון מחדש בהיקף של 355 מיליון דולר

 | 
בתי זיקוק, צילום: יח"צ
קבוצת בזן -0.56% בזן 178.5 -0.56% בזן בסיס:179.5 פתיחה:179.3 גבוה:180.4 נמוך:176 תמורה:4,640,280 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: הודיעה היום על חתימת הסכם הלוואה בהיקף של 355 מיליון דולר עם קונסורציום של מממנים בהובלת בנק הפועלים, ביחד עם בנק דיסקונט כמארגן משותף ומממנים נוספים. כספי ההלוואה, יחד עם כ-71 מיליוני דולר שתעמיד בזן ממקורות עצמיים, ישמשו לצורך פירעון סופי של הסכם הסינדיקציה הקודם והלוואות לזמן ארוך נוספות של בזן וכאו"ל.
ההלוואה החדשה תיפרע בתשלומים רבעוניים, בהתאם ללוח סילוקין המתפרס על כ-9 שנים, עד סוף שנת 2025. ההלוואה תישא ריבית בשיעור שנתי בגובה ליבור בתוספת 5%. כמו כן, במסגרת תיקון הסכמי המימון בכאו"ל, הוסרו שעבודים שנרשמו לטובת הבנקים על נכסיה, הוסרו מגבלות על השקעות ועל תנאים לחלוקת דיבידנד מכאו"ל. 
הדבר המהותי בהסכם הוא כנראה העובדה שנפתחת כעת הדלת של בזמן לחלוקת דיבידנדים. לפי ההסכם הנוכחי, בהתאם לתנאים פיננסים מוסימים - בזן תהיה רשאית להכריז על חלוקת דיבידנד בסכום מצטבר שלא יעלה על 75% מהרווח הנקי בארבעת הרבעונים האחרונים. ונזכיר כי בזמן לא חילקה דיבידנדים מאז 2010. 
אבנר מימון, מנכ"ל קבוצת בזן: "הסכם הסינדיקציה החדש מהווה הבעת אמון של המערכת הבנקאית בבזן ובאיתנותה הפיננסית, בתנאים משופרים לבזן תוך גמישות פיננסית גבוהה לצרכיה העסקיים."
ישראל לדרברג, סמנכ"ל כספים, קבוצת בזן: "ההסכם מכפיל את המח"מ ל-5 שנים, כמעט ללא שינוי בריבית, תוך התאמת לוח הסילוקין לצרכי הקבוצה לאורך שנים על מנת לאפשר גמישות תזרימית בסביבת שוק תנודתית. ההסכם משלים את המיזוג הפיננסי של חברות הקבוצה, תוך הסרת מגבלות על מימון בין החברות, ומאפשר ניהול פיננסי יעיל יותר של החוב. ההסכם מתקן את אמות המידה החלות על החברה ואת התנאים לחלוקת דיבידנד. כמו כן, הוסרו השעבודים על רכוש כאו"ל, ועל כל החברות הקבוצה חל "שעבוד שלילי" בלבד.
 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה