עקב פגישה בארה"ב: פועלים מגדיל את ההפרשה בפרשת המס ל-120 מיליון דולר

בפועלים צפויים לרשום את ההפרשה בתוצאות הרבעון השלישי, וצופים השפעה מהותית על התוצאות
 |  (5)
אריק פינטו, צילום: יח"צ
בנק פועלים צפוי להגדיל את ההפרשה בקשר לחקירת רשויות המס האמריקאית בעוד כ-70 מיליון דולר, וזאת בנוסף ל-50 מיליון דולר שביצע הבנק בזמנו. 
בהודעה לבורסה נכתב: "הפרשה בהתאם תיכלל בספרי הבנק ברבעון השלישי השנה, דבר אשר עשוי להשפיע מהותית על תוצאות הבנק לרבעון זה".
הגדלת ההפרשה מגיעה לאחר שבסוף ספטמבר נערכה בארה"ב פגישה של נציגי הבנק עם משרד המשפטים האמריקאי. וכך נכתב בדיווח: "במהלך אותה פגישה נדונו גם שיטות אפשריות מסוימות לגיבוש הסדר בין קבוצת הבנק לבין משרד המשפטים האמריקאי וכן נדונו באופן ראשוני עקרונות חישוב של רכיבים מסוימים אשר עשויים להיות חלק מהסכום שאפשר שתשלם קבוצת הבנק למשרד המשפטים האמריקאי במסגרת הסדר מוסכם, אם וכאשר יצליחו הצדדים להגיע להסכמה ביחס להסדר. בעקבות הפגישה והדברים שנאמרו בה, לפי אומדן ראשוני גס צפוי הבנק להגדיל את ההפרשה בקשר לנושא זה בסך בשקלים חדשים השווה ל-70 מיליון דולר כך שסך ההפרשה תסתכל ב-120 מיליון דולר".  
חשוב לציין כי הדבר אינו מיוחס לבדיקה של מדינת ניו יורק שלגביה אין מידע חדש. בפועלים מסייגים: "נוכח אי הודאות אשר עדיין שוררת, לרבות ביחס לרכיבים נוספים אשר הבנק עלול להידרש לשלם בגינם במסגרת הסדר אפשרי עם משרד המשפטים האמריקאי, ואשר לא נכללים באמדן הראשוני האמור, אפשר שהתוצאות בסופו של דבר יהיו שונות באופן מהותי מסכום ההפרשה האמור". בפועלים כותבים בנוסף כי ההפרשה עליה הוסכם, אין בה הודאה כלשהי.
אלון גלזר, לידר שוקי הון: "האם זה מפתיע? לא ממש לדעתנו. ציינו לאורך כל התקופה כי למרות ההצהרות האופטימיות שלו לפיהן "האירועים בפועלים היו חמורים הרבה פחות מלאומי ואצלנו לא תידרש הפרשה" האמריקאים ינצחו ונראה הפרשה בפועלים, כאשר לאור האמירות האופטימיות של הבנק הערכנו שההפרשה הנוספת תהיה בסדר גודל של 300 – 500 מיליון שקל. האם הטיימינג מפתיע? האמת שגם לא. אנו מניחים שהזמן שעבר וגם העובדה שהמנכ"ל החדש ירצה לסיים הפרשה כבר ב- 2016 (עוד לא שנה שלו), וכן בשל הרצון להגדיל הדיבידנדים, ברור לנו הרצון של הבנק לבצע את כל ההפרשות בהקדם. לא נופתע אם מהסיבות הנ"ל נראה גם הפרשה נוספת ברבעון הרביעי של השנה".
"אנו מניחים שאם ההפרשה של פועלים תהיה בסופו של דבר סביב ה- 200 מיליון דולר, הדבר יחשב כחדשות טובות לבנק, ומעבר לסכום זה יהיה מדובר בהפתעה שלילית. אנו חוששים כי ההודעה מהיום מגדילה החשש שההפרשה בסופו של דבר תהיה גדולה מההערכות הקודמות".
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  דיבידנד
  רם 12/10/2016 10:19
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שהבנק ישלם דיבידנד
  סגור
 • 4.
  מי שמשלם המחיר זה האזרחים שהעמלות שלהם ישלמו הקנסות (ל"ת)
  תום 06/10/2016 11:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  לקחת מקינן
  drors30 06/10/2016 10:37
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תקחו את כל הכסף מציון
  סגור
 • 2.
  שחוף - בונוס נוסף לציון ולגליה
  אחד 06/10/2016 09:43
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מתברר ש"הגאונים" שמנהלים את הבנקים, לא ממש מוכשרים. אולי בחליבה. נזקי העתק שגרמו - בהלוואות לדנקנר פישמן ובהסתבכויות שסיכנו את מעמדה הפיננסי של ישראל בעולם, היו מספיקים כדי לשלוח אותם הביתה בכל חברה פרטית, או לכלא בכל מדינה מתוקנת. כאן הם יזכו לבונוסים וטיסות במחלקה הראשונה. ואתם עבדים, עד שלא תבינו שצריך משהו חריף, תמשיכו לדמיין שמצבכם טוב.
  סגור
 • 1.
  הפסד על חשבון הציבור הם לא יורידו משכרם על הנזק שגרמו (ל"ת)
  לקוח הבנק 06/10/2016 09:15
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור