חלל תקשורת מאשרת: מתנהל כעת מו"מ מתקדם למכירת החברה - המניה טסה

אלוביץ' שמחזיק ב-64.3% מחלל באמצעות יורוקום בניסיון נוסף למכור את החברה
 |  (1)
סוגרים עסקה?
חלל תקשורת הוציאה דיווח לבורסה לפיו היא מנהלת משא ומתן עם תאגיד בינלאומי למיזוג בדרך של משולש הופכי במסגרתו יירכשו מלוא מניות החברה תמורת 285 מיליון דולר. מניית חלל תקשורת, שזינקה ב-יותר מ-15% ב-30 יום האחרונים, מזנקת בתגובה לדיווח ב-10.5%. נדגיש כי מדובר בעסקה למכירת 100% ממניות החברה, כך שבמידה והעסקה תושלם, מניית חלל תימחק מהמסחר בת"א. 
חלל תקשורת נסחרה טרם הדיווח לפי שווי של 837 מיליון שקל. תג המחיר לפיו החברה מנהלת משא ומתן מהווה פרמייה של כמעט 30% על מחיר השוק. בעלת השליטה בחלל תקשורת היא יורוקום של שאול אלוביץ' עם החזקה של 64.3%.
גרף מניית חלל תקשורת במסחר היום:
נציין כי תג המחיר שהוצמד לחלל תקשורת במו"מ המדווח היום נחשב נמוך מבעבר אך נזכיר כי בזמן הזה איבדה החברה את לוויין עמוס 5 כך שלפי הערכות בשוק, המו"מ היום מהווה יציאה מהמשבר.
ערן יעקובי, מרוסאריו קפיטל, אמר בשיחה עם Bizportal: "כאשר לוויין נעלם באופן טבעי כאשר יש פגיעה בהכנסות אז ברור שהשווי יורד בהתאם למכפיל. נעלם לוויין - אוקי, זה מה שנקרא פורס מאז'ור אבל החברה לא הפסיקה להתקיים, וככה התנהגה הבורסה לחברה הזו. לא שאני אומר שהחברה הפסיקה להתקיים, הרי לא ראינו את תשואות האג"ח קופצות למקומות לא הגיוניים, אבל היא הפסיקה לעניין הרבה ממשקיעי האקוויטי והשווי שלה נחתך במעל 30%. הפגיעה בחברה היתה צריכה להיות יותר נמוכה. לזכות יורוקום אפשר לומר שהתגברו על המשבר מאד יפה. כמעט הגענו לשווי החברה לפני העלמות הלוויין. נכון שיש פרמיית שליטה (לא גבוהות), אבל בסופו של דבר חלל קיזזה את השפעות הלוויין".
את הרבעון השני של השנה סיימה החברה עם ירידה של 10 מיליון דולר בהכנסות ל-17.1 מיליון דולר, כתוצאה מאבדן ההכנסות מהלוויין עמוס 5 עם היעלמותו בחלל בנובמבר האחרון. כספי הביטוח ששולמו נועדו לכסות את החוב לבעלי האג"ח אבל החברה איבדה הכנסות פוטנציאליות. 
מוקדם יותר השבוע דיווחה חלל תקשורת על מועד השיגור של לוויין עמוס 6 הצפוי בשבוע הראשון של חודש ספטמבר. אתמול דיווחה החברה על הארכת עסקת שירותי הלוויין עמוס 4 באפריקה.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  ישששששששששששששששששששששששששששששששששששששש (ל"ת)
  =_= 23/08/2016 16:16
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור