בית ההשקעות מיטב-דש בוחן מכירת מלוא הון המניות לקרן XOI

בית ההשקעות נסחר לפי שווי של 861 מיליון שקל באחוזת בית. מיטב דש: "לא צפויה להיות לעסקה השפעה על הלקוחות"
 |  (3)
צבי סטפק, צילום: רמי זרנגר
בית ההשקעות מיטב דש דיווח הבוקר לבורסה בת"א כי קיבלה הצעה לרכישת מלוא הון מניותיה מהקרן הזרה XOI המורכבת ממשקיעים אירופים, אמריקאים וסיניים. הקרן התעניינה ברכישת כלל ביטוח בעבר. עוד הודיעה מיטב כי לאור תנאי העסקה, החליט הדירקטוריון לקיים מגעים עם הקרן על מנת לבחון את מתווה העסקה ואת האפשרות להוציאה לפועל. דירקטוריון מיטב-דש הקים לטובת העניין ועדה מיוחדת בה חברים שלושה דירקטורים, ושצפויה להנחות את ההנהלה בתהליך. 
מיטב דש היא חברה ציבורית בשליטתם של BRM פיננסים וצבי סטפק, מתמחה בניהול השקעות משנת 1979, ונסחרת באחוזת בית לפי שווי של 861 מיליון שקל. במארס של 2013 הפך בית ההשקעות לשני בגודלו בישראל לאחר מיזוג בין בתי ההשקעות דש ומיטב. ההנהלה של בית ההשקעות צפויה להישאר לפי התכנון לטווח הארוך אחר הרכישה.
קרן XIO היא קרן השקעות פרטית גלובלית שמרכזה בלונדון, אשר מנהלת הון של כ-5 מיליארד דולר המיועדים להשקעות גלובליות. הקרן פועלת בבריטניה, ארה"ב, גרמניה, שוויץ, ישראל, הונג קונג וסין, ומעסיקה כ-60 עובדים. הקרן הוקמה ע"י המנכ"ל ג'וזף פאצ'יני (בכיר לשעבר בלקרוק, ג'יי. פי. מורגן, ביין קפיטל), קרסטן גייר (בכיר לשעבר פרמיירה ומקינזי), את'ן לי (בכירה לשעבר באולימפוס קפיטל), ומרפי קיאו (בכיר לשעבר ב- CICC).
לגבי פעילותם של הזרים בבתי ההשקעות בישראל, רק נזכיר כי קרן אייפקס המחזיקה בבית ההשקעות פסגות מחפשת קונה לבית ההשקעות זה זמן מה.
וכך מסרה מיטב דש לבורסה: "הצדדים מקיימים משא ומתן ביחס לעסקה ותנאיה, אולם למועד דוח זה, טרם סוכמו כלל תנאי העסקה ואין כל וודאות כי המשא ומתן יבשיל לכדי הסכם מחייב ומה יהיו תנאיו המדויקים של ההסכם אם וככל וייחתם. בנוסף, אם וככל וייחתם הסכם מחייב בין הצדדים, יהיה ההסכם כפוף להתקיימותם של תנאים מתלים, ובכללם קבלת מלוא האישורים הרגולטוריים הנדרשים לביצוע העסקה, ולפיכך, אף אם ייחתם הסכם מחייב, אין כל וודאות כי יתקיימו כלל התנאים המתלים לביצועו וכי תושלם העסקה. ככל שהמשא ומתן כאמור יבשיל לכדי עסקה, להערכת החברה לא צפויה להיות לעסקה השפעה על לקוחות הקבוצה, עובדיה והנהלתה. המידע האמור הינו מידע צופה פני עתיד, אשר אין וודאות לעצם התממשותו, אופן התממשותו ותנאיו".
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  כל מי שמחזיק שם כסף שיברח סטפק לא הכי ישר בעולם (ל"ת)
  יעקב 18/08/2016 15:41
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 2.
  שניים סינים עם כינור כדול? (ל"ת)
  הסינים באים 18/08/2016 10:06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  קרנות הלוואות זרות רוכשות הכל (ל"ת)
  בושה 18/08/2016 09:20
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור