פסגות מעלים המלצה לשופרסל - אבל מסמנים סיכון עתידי

 | 
אחרי הדו"חות
רשת שופרסל +1.5% שופרסל 2,437 +1.5% שופרסל בסיס:2,401 פתיחה:2,393 גבוה:2,438 נמוך:2,392 תמורה:6,587,329 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: הציגה היום דוחות טובים מאד לרבעון השני של השנה עם זינוק חריג במכירות החנויות הזהות והתגובות בשוק לא מאחרות לבוא. בית ההשקעות פסגות העלה את ההמלצה למנייה ל'תשואת יתר' עם מחיר יעד של 15.4 שקלים למניה. מדובר באפסייד של 15% על מחיר הבסיס הבוקר, ובינתיים המניה מזנקת ב-3% במחזור מסחר של 17.7 מיליון שקל - יותר מפי 10 מהממוצע היומי בחודש האחרון.
וכך כותבת אילנית שרף מפסגות: "רשת שופרסל הציגה דוח כספי מצוין. גידול חד במכירות גם בנטרול עיתוי חג הפסח, שיפור ברווח הגולמי ושיפור ניכר ברווחיות התפעולית. השינוי נבע כמובן משינוי מפת התחרות בענף, מאמצי החברה לשיפור הפעילות והתייעלות המערכת  על רקע שינוי מפת התחרות, שיפור בתנאי הסחר וסגירת סניפים. אנחנו מעריכים כי הזינוק במכירות חנויות זהות, בנטרול חג הפסח, נבע מעליית מחירים שנרשמה בחנויות בתוך הערים, שהוביל כמובן גם בין היתר לזינוק ברווחיות התפעולית. בכל מקרה, קריסתה של מגה לצד התכנית העסקית של החברה הובילו לעלייה חדה במכירות ומצביעות על התנהלות שהובילה לניצול ומיצוי השינויים בשוק ובסביבה המאתגרת שבה פעלה החברה בשנים האחרונות".
לגבי הרווחיות התפעולית, כותבת שרף, "עיקר ההשפעה נובעת משימוש בתווי הקנייה. שיעור הרווח התפעולי ממגזר הקמעונאות עלה מ-1.5% ברבעון המקביל ל-2.9% ברבעון הנוכחי, מדובר על שיפור דרמטי שנבע בין היתר גם שיפור בתנאי הסחר, התפתחות המותג הפרטי והתייעלות בעקבות יישום התכנית העסקית של החברה".
 
"בשורה תחתונה", כותבת שרף, "ענף הקמעונאות, שעדיין נמצא תחת שינויים במפת התחרות, נראה שאט אט מצליח להתייצב. דו"חות שופרסל, גם לאחר נטרול השפעת חג הפסח, מציגים נתונים חזקים המעידים על הצלחה של התכנית העסקית. אנו מעריכים שהעלאת מחירים בתוך הערים לצד שיפור במכירות המותג הפרטי ולחץ על הספקים מובילים לעלייה בשולי הרווחיות".
שרף העלתה את תחזית התזרים בעיקר נוכח העלייה בשיעור הרווחיות הגולמית והתפעולית שצפויה להערכתה להישמר בטווח הקצר. "יש לקחת בחשבון עם זאת שכניסת יינות ביתן מהווה גורם סיכון מאחר ואין אנו יודעים כרגע אם בכוונתו לייצר תחרות בזירת המחיר. לתרחיש זה אנו נותנים הסתברות יחסית נמוכה נוכח היקף ההשקעה הכבדה שברכישת מגה. בכל מקרה שופרסל צפויה להתמודד עם תחרות מחודשת בתוך הערים. אנו מעריכים בכל מקרה שברבעונים הקרובים הרשת צפויה להמשיך וליהנות מכל השינויים שציינו", סיכמה שרף.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה