הוטלו מגבלות על חשבון הבנק של אס. אר אקורד - חודש המסחר במניה

הוארך מעצרו של בעל השליטה עדי צים עד יום ראשון. עובד נוסף בחברה נעצר. יו"ר הדירקטוריון פועל להסיר את המגבלות על חשבון החברה
 |  (1)
הונאת הענק
הדרמה סביב פרשת הונאת הענק של 200 מיליון שקל (לכאורה) ממשיכה: מעצרו של עדי צים, בעל השליטה בחברת אס.אר אקורד העוסקת בתחום המימון החוץ בנקאי, הוארך עד יום ראשון, וכעת החברה מפרסמת הודעה מהותית שמביאה להפסקת המסחר במניה. החברה הודיעה כי הוטלו מספר מגבלות על פעילות החברה בחלק מחשבונות הבנק שלה. יו"ר הדירקטוריון יאיר פודים פועל להסרת המגבלות על חשבון החברה.
טרם הפסקת המסחר המניה תיקנה מעלה ב-7% וזאת לאחר קריסה של 42% אתמול ומחיקה של 100 מיליון שקל משווי החברה, עם פרסום הידיעה כי היא החברה הבורסאית שקשורה להונאת הענק. המסחר חודש בשעה 12.03 והמניה ממשיכה דווקא לעלות.
בנוסף לעדי צים, החברה מסרה היום כי עובד נוסף בחברה, שאינו נושא משרה, נעצר במסגרת החקירה. נזכיר כי על פי החשד, מספר גורמים, חלקם עוסקים בתחום מתן שירותי כח אדם, חברו לגורמים שבבעלותם בתי עסק מורשים למתן שירותי מטבע, בהם חברה בורסאית, ויצרו מנגנון שיטתי של דיווחים כוזבים, ניפוח עסקאות, הפקה וקיזוז חשבוניות פיקטיביות והמרת כספים, זאת על מנת להפיק רווחים במרמה ולהונות את רשויות המס והביטוח הלאומי וכן את אגף ההסדרה במשרד הכלכלה (הרגולטור בתחום שירותי כח האדם).
  
לחשודים מיוחס חשד לביצוע עבירות קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף בנסיבות מחמירות, קשירת קשר לפשע, עבירות על חוק איסור הלבנת הון, עבירות על חוק המע״מ ועבירות על פקודת מס הכנסה, ועבירות של זכויות עובדים.
אמש התקיימו דיונים בבימ"ש ראשון לציון בהארכות מעצר של החשודים בהם שלמה כהן - ששוחרר בתנאים מגבילים, אלכסיי שוורץ - שמאושפז בבית חולים על כן מעצרו הוארך עד היום, מעצרם של 5 מן החשודים הוארך עד יום חמישי הקרוב, ה-23 ביוני: מירב ביתן, אבי עטיאס, יעקב לוי, יבגני רפאלוב ועיסא אל צוח. מעצרם של 5 חשודים נוספים הוארך עד יום ראשון, ה-26 ביוני: ערן וזנה, עדי צים, לביא שטרן, יקיר יחזקאל ואיציק וזנה.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  שלמה כהן נוכל גדול מכיר אותו
  ששון ושמחה 21/06/2016 20:59
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ......מקווה שיצא מזה
  סגור