חילן מדווחת על זינוק של 31% ברווח הנקי; באום: "ברבעונים הבאים - צמיחה מתונה יותר"

חילן החלה לספק ברבעון הראשון שירותי תפעול פנסיונים שהקפיצו את ההכנסות משירותי תוכנה ב-58%
 | 
אבי באום, צילום: יח"צ
קבוצת חילן פרסמה היום את תוצאות הרבעון הראשון של השנה לפיהן החברה רשמה עלייה בכל הפרמטרים לעומת הרבעון המקביל של 2015. חילן החלה הרבעון לספק שירותי תפעול פנסיוניים - מה שתרם לעלייה של 58% בהכנסות משירותי תוכנה. עם זאת, נסייג כי הרבעון הראשון באופן מסורתי נחשב חזק לחילן נוכח השפעות עונתיות.
ההכנסות ברבעון הראשון הסתכמו ב-300 מיליון שקל - עלייה של 5.5% לעומת הרבעון הראשון של 2015. העלייה מיוחסת במיוחד למגזר השיווק. בינואר השנה חילן החלה לספק שירותי תפעול פנסיוני כוללים, מה שסיפק תמיכה לשורה העליונה. למעשה, מלבד תחום תשתיות המחשוב, חילן רשמה עלייה בכל הפרמטרים ברבעון הראשון לעומת זה המקביל של 2015. ההכנסות משרותי שכר עלו ב-8.6%, ההכנסות מפתרונות עסקיים ופרוייקטים עלו 4.9%, וההכנסות משיווק מוצרי תוכנה זינקו ב-58% (נזכיר כי ברבעון הנוכחי חילן החלה לשווק שירותי תפעול פנסיונים).
הרווח הגולמי עלה ברבעון הראשון ב-13.6% לעומת הרבעון המקביל ב-2015 והסתכם ב-67 מליון שקל. בנוסף, חל שיפור בשיעור של הרווח הגולמי שעמד על 22.6% מההכנסות לעומת 21% ברבעון המקביל אשתקד. הרווח התפעולי זינק ב-31% ברבעון הראשון של 2016 ל-33 מיליון שקל. ה- EBITDA ברבעון הסתכמה בכ-38 מיליון שקל, עלייה של כ-24% ביחס לרבעון המקביל אשתקד.
בשורה התחתונה, הרווח הנקי זינק ב-31% ל-23.3 מיליון דולר ברבעון הראשון של השנה. שיעור הרווח הנקי ביחס להכנסות עמד על 7.8% לעומת 6.2% ברבעון המקביל אשתקד.
"צופים לקצב צמיחה מתון יותר ברבעונים הבאים"
אבי באום, מנכ"ל חילן: "ברבעון זה החלו לבוא לידי ביטוי הפיתוחים שבהם עסקה החברה בשנתיים האחרונות ומשתקפים לראשונה בדו"חות הכספיים. במגזר השכר, תחום התפעול הפנסיוני אשר מהווה את אחד ממנועי הצמיחה של המגזר, החל להניב הכנסות ברבעון, כמו גם עלייה לאוויר של פרויקט גדול וייחודי בתחום ה-BPO (מיקור חוץ של תהליכים), שבהקמתו השקיעה החברה בשנה האחרונה והביאו לידי ביטוי את שירותי הערך המוסף שפותחו בחברה. להערכתנו, מנועי הצמיחה החדשים ייתרמו להמשך הצמיחה של מגזר השכר גם ברבעונים הבאים. במגזר שיווק מוצרי תוכנה, זיכיון חברת CA, אשר מהווה אבן דרך, החל לתרום ברבעון להכנסות ולרווח. אנו גאים בקבלת זיכיון זה וסבורים כי ימשיך בעתיד לתרום לתוצאות המגזר".
"ברבעון הנוכחי באים לידי ביטוי מספר גורמים אשר הקדשנו להם משאבים ומאמצים: התחום הפנסיוני, זיכיון CA והמשך השבחתה של נס. יחד עם זאת אני מוצא לנכון להזכיר  כי הרבעון הראשון הינו חזק מסורתית בחילן עקב השפעות עונתיות ואנו צופים לקצב צמיחה מתון יותר ברבעונים הבאים ולהמשך התרומה של מנועי הצמיחה החדשים", סיכם באום.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה