עידן עופר מכניס את היד לכיס: קנון תפסיק לממן את קורוס

המושכות למימון מיזם הרכב עוברות לידיים הפרטיות של עופר ומשקיעי קנון משוחררים מהעול. קנון טסה בת"א
 | 
עידן עופר, צילום: בוצ'צ'ו
עידן עופר מכניס את היד לכיס והמשקיעים בקנון משוחררים מהעול הסיני - קורס. לאחר שקנון מיצתה את גבול מסגרת האשראי שהעמידה החברה לישראל למען מימון מיזם הרכב הכושל, כעת קורוס צפוי לקבל מימון מבעלת השליטה בקנון, החברה הפרטית של עידן עופר. מניית קנון זינקה בתגובה ביותר מ-20% בת"א במחזור של 8 מיליון שקל - כמעט פי 5 מהמחזור היומי הממוצע בחודש האחרון.
קנון, כאמור, דיווחה היום כי בעלת השליטה אנסוניה (46%) תעמיד לקורוס הלוואת בעלים של 50 מליון דולר. נזכיר כי רק לפני כשבוע, יו"ר קורוס, שנכנס לתפקידו לאחר הדחת שדרת הניהול, אמר כי מיזם הרכב צפוי לעמוד ברשות עצמו תוך 3 שנים. "נוכל לחיות על סמך המכירות שלנו תוך 3-2 שנים. זה אומר שאנו לא צריכים לסמוך על חברות האם שלנו לתמיכת הפעילות היומיומית. אם הדברים יסתדרו נכונה נוכל אף לעשות זאת עוד השנה".
המהלך הגיע לאחר שקנון, כאמור, כבר מיצתה את גבול מסגרת האשראי מהחברה לישראל שעמד על 200 מיליון שקל. כעת המשקיעים בקנון משוחררים מהעול שגרר המיזם הכושל ותלויים בעיקר בחבר הבת איי.סי פאואר המייצרת חשמל באמריקה הליטינית וישראל, זה המקום לציין שהחברה רשמה רווח נקי של 36 מיליון דולר ו-EBITDA של 326 מיליון דולר בשנת 2015.
נזכיר כי את שנת 2015 סיים מיזם הרכב קורוס עם הפסד צורם של 385 מיליון דולר, ובכך סיכם הפסד ענק של 950 מיליון שקל תוך 3 שנים. נכון לסוף 2015 לקורוס יש חוב בהיקף של 923 מיליון דולר, ועוד התחייבויות בגובה 662 מיליון דולר, וזאת ללא הלוואת בעלים.(לכתבה המלאה - לחץ כאן)
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה