ברוכים הבאים לאתר החדש של
רצינו להראות לכם מה חדש
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תוכלו להירשם לאתר, לנהלאזור אישי
ולהגדיר ניירות למעקב
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו את כל המדורים בתחום
שוק ההוןבמקום אחד
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את כל הנתונים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
כל הנתונים והכתבות
במדורהמטבעות הדיגיטליים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
בואו לצפות
בתוכניות החדשות שלנו
להמשך הדרכה מעבר לאתר
נתוני אג“ח
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גרפים אינטראקטיביים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תצוגת נתוני מט“ח חדשה
להמשך הדרכה מעבר לאתר
מניות ארביטראז‘
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את הקרנות
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גלישה נעימה
מערכת
להמשך הדרכה מעבר לאתר

משנה למנכ"ל אסם על עסקת נסטלה: "שום דבר לא ודאי או מובטח, לא הייתי מתעסק בספקולציות"

המשנה למנכ"ל אסם בנושא כספים מבהיר כי העסקה אינה ודאית, ומתייחס לדו"חות החלשים
אסם. 2015 נפתחת בסערה, צילום: יח"צ
עסקת אסם-נסטלה מתקרבת לרגעי ההכרעה שלה, עת יצביעו מחזיקי המניות של אסם ביום חמישי הקרוב בעד או נגד המיזוג עם בעלת השליטה שלה - ויציאתה לפועל של העסקה אינה דבר סגור וחתום כלל וכלל. בינתיים, ביום חמישי האחרון פרסמה החברה הישראלית את דו"חותיה הכספיים חלשים יחסית, ואלו הציגו ירידה של 3.1% ברווח הנקי ב-2015, לסכום של 384 מיליון שקל, כשגם בסעיף ההכנסות הציגה  החברה ירידה של 2%, ל-4.17 מיליארד שקל.
בשיחה עם Bizportal, הגיב פנחס קימלמן, המשנה למנכ"ל אסם בנושא כספים לדו"חות החברה: "דו"חות חלשים? זההכל עניין יחסי. הדו"חות בהחלט משקפים ירידה במכירות וירידה ברווח, אך צריך להבין שהתוצאות מתקבלות על רקע שינויים בסביבה העסקית של ענף המזון: בינואר 2015 נכנס לתוקפו חוק המזון והטיל מגבלות רבות על החברות, כששינוי נוסף הוא הקפאת ההליכים ב'מגה', מה שיוצר חוסר ודאות למבנה הקמעונאי בישראל, יחד עם הקלה על יבוא מזון, והתחזקות המותג הפרטי.  אלו שינויים בסביבה העסקית, שמשפיעים על כל הענף, ובין השאר גם על אסם".
 
האם החולשה בדו"חות שלכם מעידה על תנאים נוחים יותר לצרכן, בדמות המחירים?  
"הצרכן כבר מרגיש את זה, ןירגיש את זה גם בעתיד הקרוב, באופן חד משמעי: חלק מהירידה ברווח התפעולי הוא מגידול בהנחות ובמבצעים שביצענו. ב-2015 מחירי אסם לצרכן היו נמוכים ב-3%".
והצרכן צריך לדאוג שהדו"חות החלשים יביאו לעליית מחירים בעתיד?
"אני לא רואה עלייה במחירים, אבל צריך לזכור שגם ירידת מחירים לא מתמשכת לנצח: השנה הזו התאפיינה בירידת מחירים תוך שחיקה ברווח התפעולי, ואנחנו נתאמץ לנקוט בכל תהליכי ההתייעלות האפשריים. לדוגמא, צמצמנו את הוצאות המכירה וההנהלה, מתוך מטרה להתייעל, כדי שחלק מהחסכונות ישורשרו לצרכן, מבלי שתהיה פגיעה ברווחיות שלנו". קימלמן התייחס גם לשינויים הרבים בשוק הקמעונאות, ואמר כי קיים חוסר ודאות רב בסקטור.
 
מה התחושות לקראת עסקת אסם-נסטלה, האם תצא לפועל, ואיך זה ישפיע על העובדים?
"מבחינת החברה והעובדים,  כבר היום נסטלה מחזיקה ב-63% מהחברה, כך שיש לה שליטה בחברה.  המעבר לא אמור להשפיע על העובדים או ההנהלה. לעומת זאת, לגבי ההצבעה – כל קול קובע, צריכים לחכות ליום ההצבעה: שום דבר לא מובטח - הציבור צריך לומר את דברו, וההכרעה תהיה ב-17 לחודש.
 
האם הדו"חות החלשים יחסית לא ''יוציאו את החשק'' לנסטלה? 
"אנחנו נתנו את תצמית הדו"חות הכספיים ל-2015 כבר טרם ההודעה של נסטלה, כך שכל בעלי המניות, נסטלה והציבור - היו מודעים לכך עוד טרם חמישי האחרון. התוצאות שפרסמנו אז אמנם היו לא מבוקרות וסופיות, אבל אין פער משמעותי, כך שאני לא צופה שינוי בגישה שלהם לגבי אסם. זו עסקה בין בעלי המניות, והם יקבלו את ההחלטות הכי טובות מבחינתן. אין פה שום דבר ודאי, ולא הייתי מתעסק בספקולציות".
מניית {אסם}נסחרת ביציבות מאז הודעת נסטלה בתחילת פברואר, כי תרכוש אותה באופן מלא. באותו יום זינקה המניה כ-20%. בשבוע שעבר יצאו באקסלנס ברוקראז' בסקירה למניה, וכתבו כי: "הסיכון במניית אסם עולה משמעותית על האפסייד - היות וקיים סיכוי גבוה שעסקת נסטלה לא תאושר, והמניה עלולה לרדת משמעתית בטווח הקצר".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  הכל ספינים (ל"ת)
  ספין 13/03/2016 12:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור