ברקליס פרסם את הדו"ח הרבעוני - המניה מזנקת בלונדון

 | 
מעל לתחזית
הבנק הבריטי, ברקליס, פרסם הבוקר את דו"חותיו הכספיים לרבעון השני של השנה, ודיווח על ירידה של כשליש ברווח הנקי של הרבעון, אך עקף בכך את תחזית האנליסטים. הבנק הציג צמיחה חזקה בכרטיסי האשראי ומסחר בחובות, זאת למרות קנס נוסף בגובה 400 מיליון פאונד על מכירה בתרמית של ביטוח תשלומי כרטיסי אשראי באנגליה (PPI). בנוסף הציג הבנק רווח לפני מס של 2.06 מיליארד פאונד (2.71 מיליארד דולר), שמהווה ירידה של 21% בתקופה המקבילה אשתקד.
המניה מזנקת כעת 7% (!) במסחר בלונדון. טרם לעליה זו, ומאז משאל העם בבריטניה (ה-Brexit) המניה צללה כ-21%, ורשמה ירידה של מעל ל-45% במהלך 12 החודשים האחרונים. 
מנכ"ל ברקליס, ג'ס סטיילי, אמר כי "אנו מרגישים מצוין לגבי נתוני הרבעון השני". סטיילי ציין ל-CNBC כי "המגזר הבנקאי באירופה עומד בפני אתגרים. אם מסתכלים על 12 הבנקים המובילים באירופה, בממוצע הם נסחרים בירידה של 50% לעומת השווי בספרים, והדבר אינו בריא למערכת הפיננסית ולא בריא לכלכלת אירופה".
ההערות של סטיילי באו לאחר הירידה ברווחים שבאו בעקבות כך שברקליס החל להיפטר מעסקים שאינם קשורים לפעילות הליבה של הבנק. מהבנק דווח כי עסקי הליבה הניב רווח לפני מס בגובה 3.97 מיליארד פאונד, שמהווה עליה של 19% לעומת השנה הקודמת, אך העסקים שאינם קשורים לפעילות הליבה של הבנק רשמו הפסד בגובה 1.9 מיליארד פאונד, בעיקר בגלל 372 מיליון פאונד הקשורים להיפטרות מהעסקים בצרפת. הבנק הדגיש כי בהמשך ימשיכו להיפטר מהנכסים שאינם קשורים לפעילות הליבה וההכנסות צפויות להשתפר עוד. סטיילי מסר ל-CNBC כי הוא מצפה ל"אוויר נקי" ב-2017 אחרי שיפטרו מהעסקים הנ"ל. הוא ציין כי מחיר העסקים שאינם קשורים לפעילות הליבה ירדו ל-400 עד 500 מיליון פאונד במהלך 2017, וכי הבנק עדיין צופה להגיע ליעדו של  מחיר עלויות בגובה 12.8 מיליארד פאונד ב-2016. סטיילי עוד הוסיף כי מדובר ברבעון עם התקדמות משמעותית בנוגע לאסטרטגיה של הבנק.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה