נעילה באירופה: הדאקס טיפס 0.46%, גרמניה תמשיך להגיד "לא" ליוון?

חדשות טובות מגרמניה כאשר מדד מנהלי הרכש עלה מעבר למצופה. היום שר האוצר הגרמני יפגש עם מקבילו היווני בכדי לדון על תנאי החוב של יוון
|
(7)
היבשת מתעוררת
יום המסחר הנוכחי (ו'), ננעל ברובו בעליות שערים בהובלת מדד הדאקס הגרמני. אתמול, היה יום דרמטי ביבשת כאשר יוון ביקשה להאריך את תאריך השבת החוב במדינה ולהגדילו, אך גרמניה סירבה. בתוך כך הדאקס טיפס 0.46%, הקאק 40 ירד 0.02% והפוטסי עלה 0.36%.

בבריסל, שרי האוצר של גרמניה ויוון מקיימים כעת מו"מ שככל הנראה עדיין לא הגיע להכרעה. אתמול, שר האוצר יאניס ורופאקיס הציג תוכנית חוב שנראית כהצעת פשרה בין הרצון לדון מחדש על תנאי קבלת ההלוואות של יוון לבין הרצון של גרמניה להותיר את תנאי החוב על כנם.

אירופה דורשת מממשלת יוון להמשיך ולהנהיג מדיניות צנע כחלק מתוכנית החילוץ האירופית. יוון מבחינתה טוענת כי הצנע מחליש את הכלכלה ולקיחת הלוואות נוספות לצד הצנע, יגרמו למצבה הכלכלי רק להחמיר.

יומן מאקרו

טרם המסחר פורסם מדד המחירים ליצרן בגרמניה לחודש ינואר. המדד הציג ירידה של 0.6%, לעומת צפי של 0.2%. זהו החודש השני שבו נרשמת ירידות מחירים ליצרן ובחודשיים האחרונים נרשמה ירידה של 1.3% במדד המחירים. מדד המחירים ליצרן אמנם אינו בר השפעה כמו מדד המחירים לצרכן, אך הקוראלציה בין השניים הדוקה וככל הנראה מדד זה מצביע על המשך אינפלציה שלילית ביבשת גרמניה.

בשעה 10:30 (שעון ישראל) התפרסם בגרמניה מדד מנהלי הרכש בענף הייצור בגרמניה. הצפי היה למדד בין 51 נקודות, תוצאה דומה לחודש הקודם. המדד שפורסם הציג תוצאה גבוהה יותר של 55.5. נציין כי בארבעת החודשים האחרונים המדד מציג תוצאה של מעל ל-50 נקודות, תוצאה שמצביעה על התרחבות ענף הייצור במדינה. גורם האופטימיות העיקרי הוא הכרזת התוכנית להקלה כמותית באירופה שהוכרזה לפני חודשיים ואמורה להחליש את היורו. החלשת היורו תומכת בכלכלות שמוטות ייצוא כגרמניה.

בבריטניה התפרסמו המכירות הקמעונאיות לחודש ינואר שירדו ב-0.3% כאשר הצפי היה לירידה של 0.2%. בשלושת החודשים האחרונים מדד המכירות הקמעונאיות הציג עלייה. מודיס בסקירתה האחרונה דיווחה כי היא צופה שכלכלת בריטניה הייתה אחת מן הכלכלות שיציגו צמיחה גבוהה לנוכח הביקוש המקומי.
תגובות לכתבה(7):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  קולפלנט הטבע הבאה !! (ל"ת)
  אנונימי 20/02/2015 13:38
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 4.
  הבעיה ביוון
  אסתר 20/02/2015 11:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הבעיה ביוון חייבת להיפתר אני חושבת שאין להם בררה גם בעוד ארצות בגוש היורו יש בעיות תקציב גרעוני אבל הם עוד לא ביקשו סיוע מגרמניה ומהבנקים באירופה וגם בארצות נוספות באירופה יש אבטלה ובעיות לא פשוטות לכן אני חושבת שגם היוונים צריכים וחייבים לעשות הרבה לעצמם ובעצמם לצמצם גרעון להטיל יותר פיקוח על תנועות ההון ולא לתת להון לברוח מהמדינה לשוויץ ולחפש עוד ועוד פתרונות לפתור את הבעיה ןדרכים לא חסרות כך אני חושבת כל טוב לכולם
  סגור
 • 3.
  הסיוע ליוון חייב לבוא לא יתכן לחנוק עם שלם בגלל טעויות
  משה 20/02/2015 10:59
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בגלל טעויות שעשו מנהיגים קודמים שבעצם לא עשו מאומה לפתור בעיות פיננסיות והובילו את העם היווני לבור תקציבי עכשיו אין בררה והממשלה החדשה מנסה לפתור בעיות שנוצרו עקב לקיחת הלוואות מגוש היורו הלוואות אלו חייבים החזר והבעיה מאיפה יחזירו מה שאין להחזיר לבנקים אירופאים אז הבעיה לא נפתרת וצריך אורך רוח וסבלנות וגם סובלנות ןלחפש דרכים לפתרון כולם ביחד ללא אולטימטום שבת שלום לכולם
  סגור
 • נראה לי אתה שתול ממפלגת סירזה היוונית (ל"ת)
  סירזה 20/02/2015 13:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • נעבור לדברים החשובים,ביבי וכולכם כנסו לסרטיל מי לסידרה
  בא 20/02/2015 12:27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  וויקינגים ,סידרה מצויינת באמת. חבל שיש רק עונה אחת ושתים .
  סגור
 • 2.
  לא . (ל"ת)
  בא 20/02/2015 10:02
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  הגרמנים מבינים שלא יראו יורו אחד בחזרה .נראה מה יהיה . (ל"ת)
  בא 20/02/2015 09:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות