הזוכה במונידאל 2018 היא...

אליפות העולם בכדורגל יוצאת לדרך והבנקים המובילים בעולם ניסו לחזות את זהות אלופת העולם הבאה. התוצאות לפניכם
|
גביע המונדיאל, צילום: Getty images Israel
המונדיאל ברוסיה ייצא בעוד מספר שעות לדרך ושריקת הפתיחה במשחק המסורתי בין המארחת, רוסיה לבין ערב הסעודית ייצא לדרך. השאלה הנפוצה ביותר בקשר לאירוע הספורט השני בגודלו בעולם היא כמובן "מי לדעתך תנצח?" וכמו בכל טורניר, גם כאן יש ויכוחים ודיונים רבים.
אם נבדוק בסוכנויות ההימורים המובילות נגלה שאותן 4-5 נבחרות מובילות בכל רשימת ההימורים, הנבחרות הן: ברזיל, גרמניה, ,ספרד, ארגנטינה, וצרפת. על מנת לנסות לחזות  את זהות המנצחת יש נתונים רבים שצריכים להלקח בחשבון כמו, סגל שחקנים ואיכותם שמורכבת מגיל, ניסיון, יכולת אישית וקבוצתית, כושר גופני, תמיכה של הקהל, מצב מנטלי ועוד עשרות נתונים שקשה מאוד לצפות ולחשבם ולהכניס לניתוח, דבר שלא תמיד מתאפשר. שלושה מהבנקים המובילים בעולם עשו בדיקה על סמך מספר משתנים ואלו התוצאות.
UBS: אלופה ישנה - גרמניה תזכה שוב
קבוצה של אנליסטים ממשרד ההשקעות של הבנק השוויצרי סקר כל נבחרת על סמך מדידה מבוססת רמת יכולת הנקראת ELO, השיטה לוקחת בחשבון את יתרון הביתיות וסורקת את הנבחרות משלב הבתים ועד שלב הנוקאווט, לאחר מכן האנליסטים ביצוע מודלים סטטיסטיים הידועים בשם 'סימולציית מונטה קרלו' שהוסברה כך: "אנו מכניסים מספר רב של משתנים אקראיים ומשתמשים בהם כדי להביא מרכיב אקראי לחישובים שלנו ולדמות את האליפות." לאחר 10 אלף סימולציות ממוחשבות וטורנירים וירטואליים סופרים האנליסטים כמה פעם זכתה כל קבוצה ולפי זה מנבאים מי הזוכה. על פי המודל של הבנק, הזוכה באליפות העולם הקרובה תהיה גרמניה, אולם ראוי להזכיר כי במונדיאל הקודם שנערך בברזיל UBS צפה כי המנצחת תהיה המארחת, ברזיל, מה שלא קרה ולבסוף הנבחרת המארחת הודחה מול גרמניה (שגם זכתה באליפות העולם) בתוצאה ההיסטורית 7:1.
גולדמן וזאקס: אלופה בפעם השישית - ברזיל
צוות מחקר המאקרו הגלובלי של בנק ההשקעות האמריקאי בחר להשתמש באלגוריתמי בינה מלאכותית כדי לבצע את הניתוח שלו ואלו התוצאות: "אנו מזינים נתונים על מאפייני צוות, שחקנים בודדים וביצועי צוותים בארבעה סוגים שונים של מודלים של לימוד מכונה כדי לנתח את מספר היעדים שנצברו בכל משחק. לאחר מכן המודלים לומדים את הקשר בין הנתונים ומשתמש בנתונים של אליפויות אירופה ואליפויות עולם מאז 2005. על ידי גלגול של שילובים אלטרנטיביים של משתנים, אנו מקבלים תחושה של אילו מאפיינים חשובים להצלחה ואשר נשארים על הספסל. לאחר מכן אנו משתמשים במודל כדי לחזות את מספר המטרות שנצברו בכל מפגש אפשרי של הטורניר ולהשתמש בציון הסובב כדי לקבוע את הזוכה". התוצאה: יתרון קטן לברזיל בראש, גרמניה במקום השני.
ING: ויוה אספניה - הגביע ישוב לספרד
הבנק ההולנדי עושה שימוש באחת הטכניקות הפחות נפוצות מאלו שתוארו כאן. הבנק עשה שימוש בחישוב הסיכויים להצלחה באמצעות מדד המבוסס על שווי השוק של נבחרת ועל הביצועים הקודמים שלה (הנחת המוצא היא כי יש קורולציה בין הערך וההצלחה). הערך של הקבוצה חושב דרך ערכו של השחקן הבודד על בסיס הנתונים שלו מדירוג פיפ"א. התוצאה: ספרד תוכתר לאלופה העולם עם ערך של 1.04 מילארד דולר, במקום השני צרפת עם ערך של 1.03 מילארד דולר.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות