הנתון שמספק את התמיכה החזקה לשווקים - שימו לב

הייבוא הסיני עלה מעבר לצפוי בחודש מארס, בקצב המהיר ביותר מזה שנה. מחר צפויים להתפרסם נתוני הצמיחה של סין
 |  (3)
שינוי כיוון
נתוני הסחר של סין שפורסמו הלילה הפתיעו לטובה וסיפקו אנחת רווחה למי שחשש מהאטה של הכלכלה השנייה בגודלה בעולם. זו הפעם הראשונה מזה 9 חודשים שהייצוא הסיני התרחב, ואף עלה מעבר לצפוי בחודש מארס. לעומת מארס הקודם הייצוא זינק ביותר מ-11% בעוד צפי הכלכלנים היה לעלייה של 2.5% בלבד. הייבוא נפל מעבר לצפי ב-13.8% כך שהמאזן המסחרי הסתכם בעודף של 29.86 מיליארד דולר לעומת צפי ל-30.85 מיליארד דולר.
במקביל, הממשל בסין הודיע כי הוא צפוי לספק תמיכה לשווקים ככל שיידרש - מה שמוסיף לביטחון המשקיעים. עם זאת, עדיין יש לקחת את הנתונים מסין בערבון מוגבל נוכח אמינות הממשל. שילוב של שתי ההודעות הבוקר שלח את בורסות אסיה לעליות חדות. מדד ההניקיי ביפן עלה 2.84%, הונג קונג טסה 3.19% והבורסה בשנחאי קפצה ב-1.43%, ובכך השלימה עלייה של כ-8% בחודש האחרון.
מדד שנחאי הסיני בחודש האחרון:

רק כדי לצננן במעט את ההתלהבות, העלייה המפתיעה מיוחסת לעונתיות נוכח חג הלונאר ולאו דווקא מעלייה בביקושים. עם זאת, עדיין מדובר בנתון חיובי מעבר לצפוי שמסמן כי הייצוא מהכלכלה שעומדת בפוקוס העולמי עלה בקצב המהיר ביותר מאז פברואר של 2015. בכל אופו המשקיעים דרוכים לקראת פרסום הצמיחה מאוחר יותר השבוע.
ביום שישי הקרוב צפוי להתפרסם האומדן הראשון לצמיחה ברבעון הראשון. שהנתון צפוי לרתק משקיעים רבים בעולם נוכח החולשה העולמית והחשש מהאטה חדה בכלכלה הסינית. לאחר חודשיים של נתונים מעורבים, בעקבות ראש השנה הסיני, האינדיקאטורים האחרונים היו ברובם חיוביים, עם שיפור בסנטימנט החברות, התחזקות המטבע ועלייה קלה ביתרות המט"ח של סין. עופר קליין מהראל מעריך: "נוכח נתוני הפעילות הכלכלית בסין בחודשים האחרונים, סביר שהצמיחה ברבעון הראשון תעמוד סביב 6%. נזכיר כי יעד הצמיחה של הממשל לשנת 2016 כולה הינו בטווח של 7%-6.5% לאחר צמיחה של 6.9% בשנת 2015.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  מה זה השטויות האלו?
  ציטוט מבחור חכם 13/04/2016 09:14
  הגב לתגובה זו
  2 0
  הייצוא עלה ב 11.5% . הייבוא ירד יותר מהצפי ב 7%. עכשיו נעשה תרגיל חשבון כיתה א׳. סין קיבלה יותר כסף מהצפי בגלל ה״עלייה״ בייצוא. מצד שני הוציאה פחות בגלל קיטון בייבוא מה שאומר אמור להשאר יותר כסף מהצפי. אבל מה? מאזן הסחר,זה מהתרגיל הפשוט שלנו, הסתכם פחות מהצפי! אז הייצואנים מכרו בחינם??? איפה הכסף מהעלייה בייצוא?
  סגור
 • 2.
  שקרנים
  שקרנים 13/04/2016 08:50
  הגב לתגובה זו
  6 0
  שקרים על גבי שקרים, מדינת לוקשים
  סגור
 • 1.
  כולם מייבאים ומייצרים רק כסף מודפס אחד לשני
  אורן 13/04/2016 08:35
  הגב לתגובה זו
  8 0
  חוץ מי זה כלום
  סגור