שריפה במתקן הסולר של פז באשדוד - "יכולה לפגוע ברווחיות"

 | 
בית הזיקוק של פז באשדוד, צילום: אבי שאולי
לאחר הדליקה שפרצה הבוקר במתקן הסולר של בית הזיקוק פז נפט -2.02% פז נפט 55,650 -2.02% פז נפט בסיס:56,800 פתיחה:56,800 גבוה:56,800 נמוך:55,300 תמורה:6,205,192 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: באשדוד, החברה דיווחה לבורסה כי כתוצאה מהדליקה נגרם נזק לחלק מהמתקן. פז מסרה כי בשלב זה לא ניתן להעריך את הנזק שנגרם למתקן ואת משך הזמן שיידרש לתיקונו. להערכתה, האירוע עלול להביא לפגיעה בכושר הייצור של סולר תקני לייצוא בבית הזיקוק אך לא צפויה פגיעה באספקת סולר לשוק המקומי.
מיכל אלשיך, אקסלנס ברוקראז': "ברמת השוק אנו לא צופים מחסור מהותי בסולר. האירוע יכול לפגוע בטווח קצר ברווחיות של פז (משום שסולר הוא מוצר המגלם רווחיות גבוהה), תלוי תוך כמה זמן המתקן יסודר. מבחינת בז״ן לא צפוי שינוי מהותי בעקבות האירוע היות והמרווחים נקבעים לרוב בשוק הגלובלי ובז״ן מייצרת בכל מקרה בתפוסה מלאה. פז מוטה יותר לבנזין ובז״ן מוטה לסולר (ב-2016 בז״ן ייצרה פי 2 סולר מפז). בישראל גם מייבאים סולר (אם כי במחיר גבוה מהפקה)".
לדברי אלשיך, "ללא קשר לשריפה, המרווחים עדיין מאוד גבוהים ואנו צופים המשך תוצאות טובות לבז״ן. המניה התממשה לאחרונה יחד עם הירידות בשוק והיא נסחרת ב-1.56 שקל, פער של 22% ממחיר היעד שלנו 1.9 שקל". אלשיך ממשיכה להחזיק בהמלצת 'קנייה' של מניית בז"ן, עם צפי לתשואת דיבידנד של 6% לפחות.
 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה