שעת מבחן במדד הדאקס - האם האדמה פוערת פיה?

אייל גורביץ, המנתח הטכני של Bizportal, סוקר ומנתח את מדד הדאקס וכיוונו העתידי
|
(2)
אייל גורביץ
למרות שהירידות האחרונות בדאקס יוצרות את הרושם כאילו האדמה פוערת פיה, הרי שלא הכל שחור משחור. שבירתה מטה של רמת התמיכה 6500 הנקודות מטה, מהווה פרמטר בודד שלילי אחד, הרי שמולו ניצבים לא מעט פרמטרים חיוביים.

ראשית המדד סמוך לרמת התמיכה 6400-6450 הנקודות שאמורה לבלום, לפחות זמנית, את גל הירידות. שנית, בגרף השבועי המצורף ניתן לראות שהמדד הסטוקסטי נסוג מתחת לרמת 20% המייצגת מצב של מכירות יתר. בסיכומו של דבר, אמור גל הירידות האחרון להתברר כתיקון טכני שסיומו יוביל למהלך עליות נוסף ושוב, כמו בכל מהלך, יהיה עלינו לבחון אותו פעם נוספת.


המגמה המשנית

1. המגמה המשנית היא מגמת עלייה כאשר נקודות השיא והשפל מסודרות במבנה עולה. לפיכך, הירידות האחרונות מסווגות כתיקון טכני. המהלך העומד לתיקון הוא זה שהחל ברמת 5,647 ותם ברמת 7,194 הנקודות.

2. מהלך הירידות האחרון דרדר את המניה לאזור התיקון הטכני המחושב על סמך חיתוכי פיבונאצ'י. המדד הסטוקסטי נסוג לאזור רמת 20% המעידה על מצב של "מכירות יתר".

3. עוד אפשר לראות שמדד הדאקס סמוך מאוד לרמת התמיכה 6400-6450 הנקודות שאמורה לבלום, לפחות זמנית את גל הירידות. כלומר, מדד הדאקס אינו אמור להיות רחוק מנקודת סיומו של התיקון.הגרף היומי

1. בגרף היומי אפשר לראות את הירידה מתחת לרצועת בולינגר התחתונה. נסיגה מתחת לרצועת בולינגר התחתונה מעידה אף היא על מצב של מכירות יתר ומעידה על עלייה בסבירות לקרבה לתחתית.

2. אתמול רשם המדד "נר של קונים". נר עם צללית תחתונה ארוכה המעיד על כניסתם של קונים למערכה. יחד עם הכתוב בסעיף הקודם, מעלה את הסבירות ולפיה המדד קרוב לתחתית התיקון*גרפים בסקירה זו הופקו באמצעות תוכנת ואתר בורסהגרף לניתוח טכני www.bursagraph.co.il מבית קו מנחה ואייל גורביץ

**כל הזכויות שמורות. אין לשכפל, להעתיק, לתרגם, לצלם, להקליט או להעביר בכל צורה שהיא כל חלק מן החומר אלא באישור מפורש בכתב מן המחבר.

***אין בסקירה זו משום המלצה לקנות או למכור את השוק או מניות ספציפיות. סקירה זו מוגשת כאינפורמציה טכנית נוספת. העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  תודה עוזר לי מאוד
  המחשב 10/05/2012 18:59
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תנתח בבקשה פעם בשבוע לפחות על המדדים החשובים בעולם
  סגור
 • 1.
  נראה לקראת סופ השבוע איזה נר שבועי נקבל
  דן 08/05/2012 11:06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אם יהיה ירוק וארוך - בהחלט נראה סביר לעליות
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות