הקשר בין אזרחות פורטוגלית להשקעות נדל"ן

|
portugal, צילום: Pixabay
האם כדאי להשקיע בנדל"ן בפורטוגל? האם בעלי אזרחות פורטוגלית זוכים להטבות בעת רכישת נדל"ן במדינה? ובכן, בשנים האחרונות ישראלים רבים החלו להגיש בקשה לקבלת אזרחות ממדינת פורטוגל, חלקם מעוניינים בדרכון זר המעניק יתרונות רבים ומשמעותיים, אחרים מעוניינים להשקיע בנדל"ן בפורטוגל בגלל התשואה הגבוהה והאפשרות לקבל מימון אטרקטיבי עד 80% משווי הנכס.
לאחר שפורטוגל שינתה את חוק האזרחות על מנת לתקן את העוול שנגרם ליהודים שגורשו מהמדינה בשנת 1496, ישראלים רבים החלו לבדוק את זכאותם לאזרחות מהמדינה. קבלת אזרחות פורטוגלית מקנה יתרונות רבים כמו הטבות מס, אפשרות לגור ולעבוד בפורטוגל ובשאר מדינות האיחוד האירופי, לימודים בחינם או בעלות סמלית ועוד.
למה כדאי להשקיע בנדל"ן בפורטוגל?
שוק הנדל"ן בפורטוגל נחשב לדינמי, זהו שוק מתפתח המאפשר למשקיעים למצוא הזדמנויות משתלמות וליהנות מהשקעה בטוחה המניבה תשואה בשיעור 6% ומעלה. פורטוגל נחשבת לאחד מיעדי התיירות הפופולריים כיום באירופה, מחירי הנדל"ן עולים כל הזמן ויש עדיין הרבה הזדמנויות שכדאי לנצל. המשקיע הישראלי זונח את שוק הנדל"ן המקומי ומחפש אפיקי השקעה טובים יותר מעבר לים. פורטוגל מציעה תנאים מושלמים למשקיעי נדל"ן, במיוחד לבעלי אזרחות מקומית.
פוטנציאל הרווח למשקיעי נדל"ן בפורטוגל הוא גבוה, ניתן לרכוש דירות מגורים ונכסים אחרים במיקומים מרכזיים בערים הגדולות כמו ליסבון ופורטו, במחירים זולים יחסית בהשוואה למחירי הנדל"ן בישראל ובמדינות האיחוד האירופי. זו אופציה משתלמת גם למשקיעים בעלי הון נמוך, אך מומלץ לבדוק זכאות לאזרחות כדי לקבל מימון אטרקטיבי מאחד הבנקים.
חשוב לציין כי בפורטוגל מבקרים מעל 10 מיליון תיירים בשנה, לכן ניתן להשכיר את הנכס באמצעות פלטפורמות כמו AirBNB או בעזרת משרד תיווך מקומי. ניתן להשכיר את הנכס לתקופות קצרות או ארוכות, בהתאם לרצון המשקיע. כדאי לדעת כי ניתן לשכור שירותיו של משרד המתמחה בהשקעות נדל"ן עם שלוחות בישראל ובפורטוגל, צוות המשרד עובד עם עורך דין פורטוגלי מנוסה המתמחה בין השאר בנושאי נדל"ן ומיסוי.
פורטוגל מעודדת משקיעים זרים לרכוש נדל"ן
פורטוגל מעודדת משקיעים להגיע למדינה ולרכוש נכסי נדל"ן כמו דירות, נכסים מסחריים וכדומה. כל אחד יכול לרכוש נדל"ן להשקעה בפורטוגל, יש להוציא מספר מס ברשויות המס המקומיות ולאחר מכן ניתן לאתר נכס להשקעה ולרכוש אותו. עם זאת, משקיע זר חייב לבחור גוף או אדם מקצועי שייצג אותו מול הרשויות השונות במדינה, לרבות רשויות המס, בעוד משקיע בעל אזרחות פורטוגלית אינו נדרש לכך ויכול לייצג את עצמו בפני הרשויות הרלבנטיות.
כמו כן, משקיע בעל אזרחות פורטוגלית יכול לקחת מימון דרך הבנקים למשכנתאות, בהיקף של עד 80% משווי הנכס. כלומר, המשקיע זוכה למימון בשיעור גבוה ואינו נדרש להביא סכום כסף גדול מהבית. יש לזכור כי בישראל המשקיע מוגבל למשכנתא עד 50% משווי הנכס, בהתאם למגבלות עליהן החליט בנק ישראל.
בנוסף, פורטוגל שאינה סובלת מגלי ההגירה כמו מדינות אחרות באירופה, מעודדת פנסיונרים ובעלי מקצועות חופשיים לעבור למדינה ולרכוש בה נכס למגורים. מטרת הממשלה לעודד כניסת כסף זר לקופה הריקה של פורטוגל. באמצעות הטבות מס והליך יחסית מהיר ונוח לקבלת דרכון פורטוגלי, משקיעים רבים פועלים במרץ להוצאת אזרחות מהמדינה כדי להשקיע בנדל"ן, כאמור גם מי שאינו זכאי לאזרחות יכול להשקיע, מומלץ רק בעזרת משרד מקצועי המתמחה בנושא.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות