"אם סביבת הריבית תישאר נמוכה לאורך זמן - זה יפגע דרמטית בחוסך לפנסיה"

ביום ה' - כנס פנסיה של Bizportal ודיסקונט. על העלייה בתוחלת החיים, והניסיון להגיע לפנסיה ראויה. מהרו להירשם
|
(8)
גיורא סרצ'נסקי, צילום: Bizportal
גיורא סרצ'נסקי, מנהל חטיבת ההשקעות ב'עמיתים', מי שאחראי על פנסיה בהיקף אדיר של 160 מיליארד שקל, ישתתף בכנס הפנסיה של Bizportal בחמישי הקרוב - לרישום חינם לחץ כאן .

השאלה המרכזית בכנס היא - האם החוסך הישראלי יכול לישון בשקט, כלומר להיות בטוח שתהיה לו פנסיה שתאפשר לו לחיות ברמת חיים טובה (או אלפחות סבירה) לאחר הפרישה.

גיורא סרצ'נסקי: "רמת חיים 'סבירה' סבירה או טובה זה עניין שמשתנה מאדם לאדם ולכן אין סכום אחד המתאים להגדרה זו. החוסכים לפנסיה יכולים לבנות על סכום מסוים שיינתן להם מגיל 67 מהביטוח הלאומי (סביב 2,000 שקל) ועליהם לתכנן את החסכון הפנסיוני והחסכון המשלים לפנסיוני בהתאם לסכום אותו הם מתכננים לצרוך ברמה החודשית."לדבריו של סרצ'נסקי, "בתוכניות הפנסיוניות החדשות המקדמים כיום מבטיחים כ-5,000 שקל בחודש לכל 1,000,000 שקל שחוסך אדם. יחד עם זאת יש לקחת בחשבון כי לאורך השנים נשחקו המקדמים וסביר כי ככל שתשתפר רמת הרפואה ותעלה תוחלת החיים הסכום אותו נקבל כפנסיה חודשית יהיה נמוך יותר."

עוד אומר סרצ'נסקי, כי "הריביות הנמוכות הקיימות כיום והעלייה הרצופה והמתמשכת בתוחלת החיים עלולה להוביל לפנסיה נמוכה יחסית לחוסכים החדשים ולכן ההמלצה היא לייצר חסכון נוסף לקראת גיל הפרישה שיאפשר יצירת השלמה לפנסיה ויוכל לשמש גם במקרה של הוצאה לא צפויה".

איך אפשר להשיג סבירה בריבית נמוכה כל כך?

גיורא סרצ'נסקי: "רמת הריביות הנמוכה אכן מהווה אתגר עצום לניהול השקעות ובפרט ניהול השקעות פנסיוניות. ההערכה שלנו היא כי רמות התשואה באג"ח הממשלתי והקונצרני הינן נמוכות משיווי המשקל בטווח הארוך ומחירן גבוה, מצב זה לא יציב ובמשוואת הסיכון סיכוי יש מקום לצמצם אחזקות בתחומים אלו."

עוד בכנס: יצחק בריק, צבי ורטיקובסקי, רועי אופיר ואלה אלקלעי

ביום חמישי (26.6) Bizportal יקיים "כנס פנסיה 2040" בשיתוף בנק דיסקונט. דוברים נוספים בכנס: פרופ' יצחק בריק, יו"ר האגודה הישראלית לגרונטולוגיה (חקר הזיקנה). צבי ורטיקובסקי, מנהל החטיבה הכלכלית במשרד מבקר המדינה (שיתייחס לעול הפנסיות התקציביות). רועי אופיר, ראש מערך היועצים בבנק דיסקונט ואלה אלקלעי, יו"ר IBI ניהול תיקים.
תגובות לכתבה(8):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 7.
  נכון, אבל זה יאפשר לו לחסוך (לעבוד) (ל"ת)
  אלי 23/06/2014 09:44
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 6.
  גם גיורא יודע שהריבית לא קובעת אלא האינפלציה
  מתן 22/06/2014 21:06
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הכסף הראלי אמור להישמר ללא קשר לריבית מה שיש לכל חוסך זה סתם מספר מה שחשוב הוא מה ניתן לעשות עם המספר הזה כלומר מהו כוח הקנייה זאת ועוד כמה תספרות הכסף הזה יעבור בגלל השקעות כושלות של מנהלי השקעות בינוניים ומטה אחרי שהמדינה לא מאפשרת איגרות חוב מיועדות כל השאר מס שפתיים.
  סגור
 • 5.
  זו לא בושה לומר שדירת השקעה הינה האפיק העדיף גם להורשה (ל"ת)
  צביקה דורון יועץנדלן 22/06/2014 20:32
  הגב לתגובה זו
  8 0
  סגור
 • 4.
  עליית ריבית מתכון לאסון מוחלט ברננקי הנבלה וגירנס ספרן
  יופיטר שוקי הון 22/06/2014 14:52
  הגב לתגובה זו
  0 1
  הנבלות הורידו ריבית ואז העלו והגיע חורבן !! היפנים יודעים זאת ולא העלו ריבית כבר 10 שנים!רמת ריבית ביפן 00000!כי הם יודעים מה השלכות עליית הריבית- חורבן!
  סגור
 • 3.
  אם הרבית תעלה זה יפגע באורח דרמטי ביכולת שלנו
  יופיטר 22/06/2014 12:25
  הגב לתגובה זו
  1 1
  לשרוד לפני שבכלל נגיע לפנסיה. הפנסיה שלנו בידים כושלות לא מוכשרות ודביליות
  סגור
 • 2.
  רמאים גזלנים נוכלים
  השקר הגדול של הפנסיה 22/06/2014 11:59
  הגב לתגובה זו
  4 1
  אל תכניסו אפילו אגורה שחוקה לחברות הגמל למינהן. במעבר לפנסיה חברות אלו נותנות לכם תשואה ריאלית שהיא פחות מ-50% מתשואת שוק ההון. סיפורי הריבית הנמוכה הם סיפורי הופמן למפגרים מכיוון שאף אחת מחברות הגמל איננה משקיעה בריבית בנקאית אלא בכלים פיננסים המניבים במקרה הגרוע 6% ובמקרה השיגרתי מעל 8%. בנוסף כשהכסף שלך אתה הבעלים הכל יכול עם שליטה מלאה. אז מה הפתרון: לפטור פנסיונרים ממס רווחי הון ולתת להם לנהל את כספהם בעצמם.
  סגור
 • 1.
  לא מבין את השורטים בטאואר
  עוף החול 22/06/2014 11:48
  הגב לתגובה זו
  0 0
  איך הם מחזיקים? המחזורים נמוכים ביותר האופציות יקרות והם מחזיקים פוזיציה של 130 מיליון ש"ח. לדעתי יש פה מישהו שהולך לקרוס. אולי משקיע פרטי אולי מוסדי אבל כדאי לבדוק את הבטחונות שלהם.
  סגור
 • הגיבוי שלהם זה האג"ח להמרה ואופציות (ל"ת)
  ג 22/06/2014 12:38
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות