"מרבית הנשים חיות בהרגשה מוטעית שיהיה להן מספיק כסף לחיות בפנסיה"

המשנה למנכ"ל בנק הפועלים, חנה פרי-זן, מציינת היום כי רוב הנשים בישראל חיות באדישות בכל הקשור לחיסכון הפנסיוני. "רק לקראת צאתן "מגלות" הנשים כי הכסף לא מספיק, ואז זה כבר מאוחר מדי"
 | 
(קרדיט: Getty images Israel)
"אדישות מרבית הציבור כלפי החיסכון הפנסיוני שלו מדהימה. כשהוא יתעורר זה עלול להיות מאוחר מדי". כך אומרת היום חנה פרי-זן, המשנה למנכ"ל והממונה על נכסי הלקוחות בבנק הפועלים. "אנשים בגילאי 35-25 משקיעים שעות על שעות בחיפוש אחר משכנתא טובה יותר שבמקרה הטוב תחסוך להם כמה עשרות אלפי שקלים, אבל לא מוכנים להשקיע מספר שעות על מנת שלא להפסיד מאות אלפי שקלים כשייצאו לפנסיה". פרי-זן אמרה את הדברים לקראת פאנל בנושא החיסכון הפנסיוני שיערך במסגרת ועידת ECONOMIX.IL 2012 של לשכת המסחר תל-אביב והמרכז.

"האפטיות הבלתי מובנת והחמורה ביותר, בכל הקשור לחסכון הפנסיוני קיימת בציבור הנשים", אומרת פרי-זן, "המחקרים מראים כי הפנסיה הממוצעת של נשים נמוכה קרוב ל-6,000 ש' מפנסיה של גברים. הדבר נובע, בין השאר, משכר ממוצע נמוך יותר של נשים, הפסד ממוצע של 7 שנים בעבודה כתוצאה מגידול ילדים ומיציאה לפנסיה יותר מוקדמת מגברים". לדברי פרי-זן, במקרים רבים נשים חיות בהרגשה, המוטעית, כי החיסכון שצברה המשפחה במשך השנים, והפנסיה הגבוהה יותר של בן זוגן יספיקו להן למחייה כשייצאו לפנסיה. בפועל, מרבית הסכומים הללו מוצאים על בריאות וסיעוד של הבעל, ולבת זוגו לא נשארים מספיק כספים הדרושים להמשך מחייתה.

לדברי פרי-זן, במקרים רבים הנשים "מגלות" רק לקראת צאתן לפנסיה את הצבירה הכספית שלהן, דבר מחייב יצירת תמהיל השקעות בעל סיכון גבוה יותר, לצורך השלמת הפער שנוצר, זאת למרות שנטייתן המקובלת של נשים היא השקעות סולידיות, ולא בעלות סיכון גבוה".

נושא החיסכון הפנסיוני ידון במושב תחת הכותרת "עתיד החיסכון הפנסיוני" שיתקיים במסגרת ועידת ECONOMIX.IL לחיזוק המגזר העסקי של לשכת המסחר ת"א והמרכז.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה