השקעה בהייטק כחול לבן: לא לעשירים בלבד

מגזר ההייטק פורח בישראל ובעולם, ומושך כלכלות קדימה. לצד זאת, אוכלוסיות רבות נשארות מחוץ למעגל השגשוג פשוט בגלל חסמים בירוקרטיים וכלכליים. מיזם פיפלביז מביא את ההשקעה החברתית לישראל והופך את ההשתתפות בחגיגת ההייטק לקלה ופשוטה מתמיד

כחול לבן, צילום: gettyimages
בשנים האחרונות מניות הטכנולוגיה מובילות את המדדים כמעט בכל העולם המפותח. סטארטאפים, מיזמים חדשים, פתרונות מהפכניים התחומי התחבורה, הרפואה, הנדסת החומרים, התקשורת (ועוד ועוד) משנים את המציאות בכל הרמות: קשה להאמין כמה השתנו הרגלי הצריכה, הבילוי החופשה והתקשורת שלנו בעשור האחרון, עם חדירתן של שלל חברות טכנולוגיה חדשות כמעט לכל תחום של החיים.
פריחה עצומה של מיזמים – ושותפות מוגבלת של הציבור
עד לאחרונה, יכולתם של מעגלים רחבים בציבור ליהנות מפירות הצמיחה המואצת בעולם הטכנולוגיה הייתה מוגבלת. מחקר שפורסם בארה"ב ב 2017 העלה שהעשירון העליון בארה"ב מחזיק ב 84% מכלל המניות הנסחרות בבורסות האמריקאיות.
נתונים עדכניים לגבי שיעור המחזיקים במניות בישראל אינם זמינים, אולם אין יסוד להניח שהם שונים מהנתונים האמריקאיים באופן מהותי. משמעות הדבר היא שהרוב הגדול של הציבור, גם אם הוא חשוף בעקיפין לשוק המניות דרך חסכונות ופיקדונות שונים, לא נהנה מעליית הבורסות בכלל, ומהעלייה האדירה במניות הטכנולוגיה בכלל.
כמובן, רק חלק קטן מחברות הסטארטאפ יעשה את דרכו להנפקה מוצלחת, או לאקזיט עתיר דולרים, אבל אם משקיעים בתבונה בשוק הטכנולוגי רווי ההתפתחויות, ובמיוחד בישראל, מובילת חדשנות עולמית, הסיכויים לשותפות בהצלחה כלכלית גדולה לאורך זמן כבעלי מניות היא צעד מחושב שאינו צריך להיות שמור למשקיעים "כבדים" ומנוסים בלבד.
החזון של חברות כמו פיפלביז הוא להביא את תרבות ההשקעה והתגמול שבצידה לציבורים רחבים יותר, שעד עתה לא היו שחקנים אקטיביים בשוק ההון.
השקעה חברתית: בלי בירוקרטיה, בלי חסמי כניסה, ישר ללב העשייה הטכנולוגית  
בלב החזון של ההשקעה החברתית נמצאות הפשטות והנגישות. הפלטפורמה החכמה של פיפלביז מביאה שורת סטארטאפים ישראליים מתחומים שונים לתשומת לב המשקיעים הפוטנציאליים (שהם למעשה כל אחת ואחת מאיתנו), ומזמינה אותם לבחון אם ההשקעה מתאימה להם, ואם כן – להשקיע, ישירות ובקלות, ללא בירוקרטיה, ללא מגבלות מיוחדות.
רבים מהמיזמים המשתמשים בפלטפורמה של פיפביז לגיוס היון מאפשרים השקעה של מאות שקלים בודדים, כך שלא יתקיים חסם כניסה של מחירי מניות יקרים.
כך, במחיר של ארוחה משפחתית במסעדה, תוכלו להיות בעלי מניות רשומים בפריצת הדרך הטכנולוגית-פיננסית הבאה של ישראל. אנחנו חושבים שזה די מדהים.
השוק - מוסדר על ידי המדינה. הסטרטאפים שמבקשים לגייס הון נבחנים בקפידה
השקעה חברתית בישראל אפשרית מאז דצמבר 2015, שאז עבר החוק המאפשר השקעה תמורת מניות או אגרות חוב לציבור הרחב באמצעות "רכז השקעה" מוסמך על ידי המדינה. מיזם פיפלביז הוא הראשון שקיבל את האישור לשמש כרכז השקעה, ופועל כדי להביא את שוק ההשקעות אל ההמונים.
כחלק מאישור המדינה, תפקידה של פיפלביז הוא לוודא שהחברות המגייסות הון באמצעותה עומדות בקריטריונים של הרשות לניירות ערך, וממלאות את חובתן לדווח למשקיעים כנדרש. הרגולציה והפיקוח הקפדניים מאפשרים למשקיעים לבחון את האופציות שלהם בראש שקט, ופשוט לחפש את ההשקעה הטובה ביותר עבורם מתוך ההזדמנויות המצויינות בפיפלביז.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות