קבוצת איי מקס ירושלים בחרה בנועם שלו לנהל את הפקת האיי-מקס של זוכה האוסקר ג’ייק אברטס ושותפיו; מדובר בהפקה הקולנועית הירקה ביותר

קבוצת איי מקס ירושלים בחרה בנועם שלו לנהל את הפקת האיי-מקס של זוכה האוסקר ג’ייק אברטס ושותפיו; מדובר בהפקה הקולנועית הירקה ביותר שראתה ישראל - כ-60 מיליון שקל
|
קבוצת איי מקס ירושלים בחרה בנועם שלו לנהל את הפקת האיי-מקס של זוכה האוסקר ג’ייק אברטס ושותפיו; מדובר בהפקה הקולנועית הירקה ביותר

חברת ’היי-לייט סרטים’ ומנהלה נועם שלו נבחרו ע"י קבוצת ’איימקס ירושלים’ כמפיק הישראלי שינהל את הפקת הסרט היקר ביותר בתולדות הקולנוע הישראלי – כ-60 מיליון שקל - שיעסוק בירושלים. כך הודיעה לפני דקות אחדות שותפות ’arcane-cosmic’ המפיקה את הסרט.

שלו הפיק החל משנת 1997 למעלה מ-200 סרטי תעודה בישראל, ביהודה ושומרון ובמקומות נוספים בעולם, בשיתוף עם חברות הפקה ורשתות שידור מרחבי העולם. בשנתיים האחרונות החלה היי-לייט סרטים לצלם ולהפיק סרטים גם בפורמט HD.

היזמים מעריכים כי הסרט על עיר הבירה, שיצולם בטכנולוגיית איימקס, יצא למסכים ברחבי העולם בתוך כשנתיים, והמטרה היא להקרינו בכמה שיותר בתי קולנוע מתוך 500 אולמות האיימקס הקיימים בעולם.

עבודת ההכנה לסרט החלה בקיץ 2009 תחת מעטה סודיות. עיקר צילומי הסרט יהיה ברחבי ירושלים ובאתרים ארכיאולוגיים, וייכללו גם צילומי אוויר ייחודיים. עבודת התחקיר תכלול התייעצות עם צוות של עשרות מומחים.

שותפות arcane-cosmic מסרה כי "אחת מן המהפכות שיצרה טכנולוגיית האיימקס היא דרך חדשה לפעילות תיירותית וחינוכית, המציגה באופן חווייתי אתרים ארכיאולוגיים, אתרים היסטוריים ואירועים גדולים. באופן כזה, הטכנולוגיה מציעה לצופה לחוות רגעים היסטוריים ולקבל מידע בדרכים חדשות ומרתקות".

מפיק מוביל בשותפות הוא ג’ק אברטס שהיה שותף לכמה סרטים זוכי אוסקר, בין היתר ’הנהג של מיס דייזי’, ’מרכבות האש’, ’רוקד עם זאבים’ ו’גנדי’. הוא גם חתום על ’שם הוורד’, סרטי קולנוע וסרטי תעודה רבים, ומשמש גם כיו"ר ב’נשיונל ג’אוגרפיק’.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות