כי"ל השלימה את ההנפקה: גייסה כ-700 מיליון שקל באג"ח

לאור ביקושי יתר, שהיו בהיקף של 1.5 מיליארד שקל, החליטה החברה להגדיל את היקף הגיוס מהסכום המקורי של 500 מליון שקל
|
געקיבא מוז

כימיקלים לישראל (כיל ) השלימה בהצלחה היום בשעות אחר הצהריים הנפקה פרטית בישראל של אגרות חוב למשקיעים מוסדיים בהיקף של 695 מיליון שקל.

לאור ביקושי יתר, שהיו בהיקף של 1.5 מיליארד שקל, החליטה החברה להגדיל את היקף הגיוס מהסכום המקורי של 500 מליון שקל. חברת מעלות Standard & Poor's העניקה דירוג של Stable/AA+ להנפקת אגרות החוב.

ההנפקה נעשתה כחלק ממדיניות החברה לגוון את מקורות המימון שלה. הכספים שגויסו ישמשו את החברה לצרכים עתידיים שונים לרבות מימון השקעות ורכישות, באם יהיו.

אגרות החוב הונפקו בשלושה מסלולים: הראשון, 452 מיליון שקל צמוד מדד לפדיון בתום 5 שנים. השני, 61 מיליון שקל אג"ח שקליות לא צמודות לפדיון בתום 4.5 שנים. והמסלול האחרון, 182 מיליון שקל אג"ח צמודות לדולר לפדיון בתום 4.5 שנים.

בכוונת החברה לרשום את האג"ח למסחר בבורסה בקרוב ואף החלה להיערך לכך. שיעור הריבית שנקבע במכרז לתקופה, בה יהיו איגרות החוב רשומות למסחר בבורסה, הוא 3.4% לאיגרות החוב צמודות המדד, 5.25% לאיגרות החוב השקליות ו - 2.4% מעל הליבור הדולרי לששה חודשים לאיגרות החוב הצמודות לדולר. כל עוד לא יירשמו איגרות החוב למסחר תשלם החברה ריבית נוספת של 0.5% בכל אחד מהמסלולים.

את ההנפקה הובילו פועלים אי. בי. אי, לאומי פרטנרס ואיפקס חיתום.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות