מדד בורסהגרף לעוצמת מגמה

בניסיון להקל את הדרך לבחירת המניה הנכונה, בנינו עבורכם את "מדד בורסהגרף לעוצמת מגמה"
|
אייל גורביץ'

ידוע שכשם שיש מוצרים זהים בעלי איכויות שונות, כך נבדלות מגמות עלייה או ירידה האחת מרעותה. ישנן מגמות שעליהן קל ורווחי לסחור לעומת מגמות שמהן רצוי להימנע. המסחר בהן יהיה, מן הסתם חסר רווחיות על רקע מבנה מחירים רעוע ומומנטום חלש. הסוגיה שעמדה על הפרק הייתה כיצד מאתרים מגמות מן הסוג הרווחי במהירות וביעילות.

1. מדד בורסהגרף לעוצמת המגמה נבנה במטרה לסייע לציבור הסוחרים בכלל וללקוחות בורסהגרף בפרט באיתור מניות, מדדים, מטבעות וסחורות, המתאפיינים במגמות עליה או ירידה עליהן ניתן לסחור ביתר קלות ורווחיות.

2. המדד נבנה במטרה לאבחן איכותן של פריצות מעלה ומטה.
לפיכך, טרחנו ועמלנו לא מעט זמן כדי לבנות ולבסס מדד שישקף באופן הנכון ביותר לא רק את כיוונה של המגמה אלא גם את איכותה.
ייחודו ואיכותו של המדד היא בהתאמתו לכל ממד זמן והוא יכול לשמש סוחרים לטווחים ארוכים, בינוניים, וקצרים כאחד כולל סוחרי יום.

אופן השימוש

כדי להפוך את המדד להשוואתי, בנינו אותו על סקאלה סגורה בין 0% - 100% כאשר כל מספר בטווח זה משקף את עוצמתה של המגמה. 100% משמעותו מגמת עלייה מושלמת כאשר 0% פירושו מגמת ירידה מושלמת.

בכל נקודת זמן נתונה, בפתיחת גרף של מדד//מטבע או כל נכס אחר, תיפתח חלונית בצד השמאלי התחתון של המסך, שתציג את ערכו של מדד בורסהגרף לקביעת עוצמת המגמה. כפי שנכתב קודם, ערכו של המדד ישמש בסיס להחלטה האם אפשרי לסחור בנכס ברמת סיכון נמוכה.

בנוסף, תוכל לאתר את כל הנכסים העומדים בקריטריונים דרך הסורק (בגרסה הבאה)

ערכים מעל 75% הופכים את המגמה למגמת עלייה מובהקת. במגמות שרמתן מעל 75% סביר להניח שכל תנועה כנגד המגמה תהווה תיקון טכני ובסופו של דבר תוכל ליהנות ממהלך נוסף בכיוון המגמה. כלומר, מגמת עלייה או ירידה איכותית שאפשר לקבל החלטות רווחיות ובעלות סיכון נמוך.

ערכים מתחת ל-25% הופכים את המגמה למגמת ירידה מובהקת. במגמות שרמתן מתחת ל- 25% סביר להניח שכל תנועה כנגד המגמה תהווה תיקון טכני ובסופו של דבר תוכל ליהנות ממהלך נוסף בכיוון המגמה.

החלטות מסחר

מסחר על מגמה יתבצע רק כאשר מדד בורסהגרף לקביעת עוצמת המגמה יתייצב מעל ערך של 75% עבור מגמת עלייה או ערך של 25% ומטה עבור מגמת ירידה. רמה מינימאלית זו מייצגת מגמה יציבה ומבוססת שצברה מספיק כוח כדי להמשיך הלאה. עם זאת, המדד לא נוצר כדי לספק איתותי קנייה ומכירה. עשה בו שימוש באופן הבא:

1. מרגע התבססות המגמה, עלייה או ירידה, המתן לתיקון טכני כדי לאתר את נקודת העיתוי הנכונה.

2. משקיעים המצויים כבר בפוזיציה יכולים לעשות שימוש במדד בורסהגרף לקביעת עוצמת המגמה כבסיס לסטופים, החלטה על נעילות רווח או חיסול מוחלט של הפוזיציה. ירידה של עוצמת המגמה מתחת לרמה של 80% במסגרת מגמת עלייה או עלייה חוזרת מעל לרמה של 20% במסגרת מגמת ירידה, יכולה לשמש בסיס לסיום העסקה או דילול האחזקות.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות