באילו מניות לסחור – ולהלן רשימה חלקית

הסוחר הלא מיומן חייב להתמקד בסוג מאוד ספציפי של מניות. כאלה שהתמונה בהן ברורה ומוגדרת מעבר לכל ספק
|
אייל גורביץ'

הדינאמיקה של שוקי המניות והירידות החדות של השנה האחרונה יצרו בעת האחרונה לא מעט הזדמנויות. חדשות לבקרים אנו מוצפים בנתונים כאלו ואחרים המורים על הגעתן של מניות ומדדים לתחתית, על פוטנציאל רווח אסטרונומי ועל היותה של העת הנוכחית בבחינת הזדמנות בלתי חוזרת. ואז, אנו עומדים נבוכים מול היצע אדיר של מניות, מדדים ותעודות סל ולא ממש יודעים מה לעשות.

המשקיע הלא מיומן חייב להתמקד בסוג מאוד ספציפי של מניות, מדדים ותעודות סל. נכסים שההתנהגות שלהם חדה, מוגדרת וברורה לצד פוטנציאל רווח ויחסי סיכוי סיכון סבירים ומעלה. מיותר לאסוף ערב רב ולא ברור של מניות, עדיף לרכז תחת רשימת מעקב אחת שורה של מניות המתנהגות באופן זהה. המעקב יהיה פשוט יותר ותהליך קבלת ההחלטות יהיה קל ונוח.

הדשדוש

1. כל , מדד או המדשדשת פרק זמן של לפחות חודשיים לאחר מגמת ירידה ארוכה, נכנסת באופן אוטומטי לרשימת המעקב.

2. דשדוש מייצג איזון בין כוחות הביקוש לכוחות ההיצע. חלקו התחתון מבטא קונה גדול המוכן, במחיר קבוע מראש, לרכוש כל כמות. חלקו העליון של הדשדוש מבטא מוכר המוכן, במחיר קבוע מראש, למכור כל כמות. חילוקי דעות במיטבם. שתי הקבוצות מפעילות כוח זהה ומייצרות תנועה צידית מושלמת. המניה קלה ופשוטה לניתוח, חד משמעית, לא פתוחה לפירושים והתנהגותה מובהקת וידועה מהעבר.

3. רכישת המניה מתבצעת כאשר חלקו העליון של הדשדוש נשבר כלפי מעלה בליווי מחזור מסחר גבוה. הפעולה תתבצע לקראת תום המסחר כאשר יהיה ברור מעבר לכל ספק שהפריצה אמיתית. מרבית העמודה היומית מעל לרף העליון של הדשדוש והמחזור גבוה משמעותית מהממוצע.

4. לשים לב בקנייה שמדד בורסהגרף לעוצמת המגמה מצוי מעל לרמה של 75%.

5. פוטנציאל הרווח המינימאלי יחושב לפי עומק הדשדוש. כלומר, אם עומק הדשדוש הוא 30% אזי מרגע הפריצה תעבור המניה לפחות מרחק הזהה לעומק הדשדוש.

6. הסטופ יהיה בין חצי לשליש מפוטנציאל הרווח. כלומר במקרה הנוכחי בין 10% - 15% לכל היותר. בשום פנים ואופן לא מעבר.

7. ברגע שהמניה מגיעה לפוטנציאל הרווח המינימאלי, מתבצע תהליך לו אני קורא "נעילת רווח". כלומר, מכירת חצי מהכמות והזזת הסטופ למחיר הקנייה.

המניות והמדדים הבאים הם רשימה חלקית המובאת בשמחה מן הרשימה הפרטית שלי. את יתר המניות אפשר לאתר בקלות דרך הסורק הקיים בתוכנת בורסהגרף.

כלכלית ירושלים, נדל"ן 15, דקס, דאו ג'ונס, MSFT, CECO, CTSH.


*הכותב עוסק במסחר עצמאי בניירות ערך ומלמד את התחום במסגרת מכללת "הישגים".

*הערה: כל הזכויות שמורות. אין לשכפל, להעתיק, לתרגם, לצלם, להקליט או להעביר בכל צורה שהיא כל חלק מן החומר אלא באישור מפורש בכתב מן המחבר.

*אין בסקירה זו משום המלצה לקנות או למכור את השוק או מניות ספציפיות. סקירה זו מוגשת כאינפורמציה טכנית נוספת העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות