גם מידרוג מצטרפת: מורידה את דירוג כל סדרות האג"ח של אפריקה ישראל

המניה לא מתרגשת, מטפסת 0.8% בפתיחת המסחר. "החרפת המשבר הפיננסי שהתעצם בשבועות האחרונים עלולה להכביד על הפעילות הפיננסית של החברה", כך כתבו האנליסטים במידרוג בהודעתם
|
לב לבייב

חברת מידרוג הודיעה היום על הורדת דירוג לכל סדרות האג"ח של אפריקה ישראל מדירוג "Aa2" עם אופק שלילי לדירוג "Aa3" עם אופק שלילי. ההחלטה של מידרוג מגיעה קצת יותר מחודשיים לאחר ההחלטה של מעלות גם כן להוריד את דירוג האשראי של החברה.

כזכור מעלות החליטה להוריד את דירוג האשראי של אפריקה ישראל מרמה של AA "יציב" לרמה של A, את ההחלטה אז נימקו האנליסטים במעלות בעלייה בסיכון הפיננסי של החברה.

לאחר שהציבה אופק שלילי לחברה בעקבות משבר האשראי בשווקים, נאלצה מידרוג להכביד ראש בחומרת החשיפה של החברה למשבר הפיננסי במיוחד לאור הפרויקטים במנהטן ובלאס וגאס.

"העלייה באי הוודאות הכלכלית על רקע משבר פיננסי עולמי חמור, שהתעצם בימים האחרונים. למשבר זה מספר השלכות שליליות על פעילות החברה, לרבות עלייה בשיעורי הריבית, פגיעה בזמינות אשראי ובנזילות השווקים הפיננסים וחשש לירידה בביקושים הריאליים לנדל"ן נוכח הצפי להחמרת המיתון הכלכלי בארה"ב ובעולם כולו. כל אלו עלולים להביא לפגיעה בשווי הנכסים ולפגיעה באיתנות הפיננסית של החברה", כך כתבו האנליסטים סיגל יששכר ורן גולדשטיין .

חשיפה גבוהה גבוהה לארה"ב והשפעה על התזרים

לאפריקה ישראל מספר פרויקטים מהותיים בארה"ב, בעיקר במנהטן ולאס וגאס. פרוייקטים אלו מתוכננים לתרום באופן מהותי לתזרים החברה בשנים הקרובות ולפיכך חלה עלייה בסיכון הפיננסי של החברה. סיכון זה "מושלך" גם על מחזיקי האג"ח של החברה.

הטענה המרכזית של מידרוג היא שבשל ההאטה הנוכחית נפגעה יכולת הניראות של פרוייקטים אלו. עוד אומרים במידרוג כי רמת הסיכון של החברה עלתה גם לנוכח החשיפה שלה לשוק הרוסי. יחד עם זאת, מציינים האנליסטים כי החברה ממשיכה להשקיע באמצעות חברת הבת ברוסיה שלה יתרות נזילות מהותיות בפרוייקטים ומדווחת על התקדמות. למרות יתרות הנזילות מעריכים האנליסטים את המשבר הפיננסי ככזה שעלול להקשות על התקדמות הפרוייקטים.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות