תמר פטרוליום: איתן מאיר מונה ליו"ר הדירקטוריון

מאיר, אשר כיהן בעבר כמנכ"ל עיריית ירושלים, ייכנס לתפקידו בחברה המחזיקה בזכויות באתרי הגז תמר ודלית בתחילת ינואר 2020
|
(2)
איתן מאיר, יו"ר תמר פטרוליום, צילום: שני נחמיאס

יום חדש מאיר: הדירקטוריון של חברת תמר פטרוליום -2.92% תמר פטרוליום 805.6 -2.92% תמר פטרוליום בסיס:829.8 פתיחה:828.2 גבוה:828.2 נמוך:801 תמורה:1,354,693 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: , הודיעה על בחירתו של אל"מ (במיל.) איתן מאיר ליו"ר הדירקטוריון, במקומו של רן אפרתי. תמר מחזיקה ב-16.75% מהזכויות בחזקת תמר ובחזקת דלית.

מאיר, שבתפקידו האחרון כיהן כ-11 שנים כמנכ"ל דליה אנרגיות כוח, ייכנס לתפקיד ב-1 בינואר 2020, בהמשך לאישור שהתקבל באסיפת בעלי המניות למינויו כדירקטור ולתנאי כהונתו בחברה. למאיר ניסיון ניהולי בתכנון, הקמה וניהול אירגונים פרויקטים ותהליכים מורכבים בצה"ל, במגזר הציבורי ובמגזר הפרטי. בתפקידו האחרון כיהן מאיר כמנכ"ל דליה אנרגיות כוח בע"מ במשך 11 שנים.
 
במסגרת תפקיד זה היה אמון מאיר על ניהול תיכנון, הקמה ותפעול של תחנת הכוח הפרטית הגדולה בישראל לייצור חשמל בהיקף של 900 MV, כחלק מפתיחת משק החשמל לתחרות. מכוח תפקידו קיים מאיר עבודה שוטפת ורציפה מול גורמי ממשל ורגולציה וכן הוביל את פעילותה המסחרית של דליה, ובכלל זה ניהול מו"מ עם גורמים מסחריים בארץ ומחוצה לה, חתימת הסכמים וניהול ובקרה שוטפים.
 
קודם לכך, כיהן מאיר כמנכ"ל עיריית ירושלים. במסגרת תפקידו זה ניהל מאיר כ-7000 עובדים והוביל פרויקטים בהיקפים נרחבים בעיר ובראשם ניהול הקמת הרכבת הקלה בעיר. מאיר הוא אל"מ (מיל') בעל תואר MA במדעי המדינה במסגרת המכללה לביטחון לאומי של צה"ל, ותואר BA בהיסטוריה של המזרח התיכון, שניהם מאוניברסיטת חיפה.
 
רן אפרתי, יו"ר תמר פטרוליום: "הידע והניסיון העשיר של מאיר בתחום האנרגיה והתשתיות יתרמו רבות להמשך פיתוח מאגר תמר, לניצול מרבי של מקורות האנרגיה ולביסוס יתרונה התחרותי והעסקי של תמר פטרוליום לטובת בעלי המניות והציבור". 
 
איתן מאיר, היו"ר הנכנס: "אני בטוח שבכוחות משותפים נדע להוביל את תמר פטרוליום להמשך הצלחה בסביבה תחרותית ועסקית משתנה. בפני תמר פטרוליום אתגרים רבים והזדמנויות רבות שעשויות להבטיח את העצמאות האנרגטית של המשק בישראל לשנים קדימה".      
 
תמר פטרוליום עוסקת במכירה של גז טבעי המופק ממאגר תמר ללקוחות שונים, ובעיקר לחברת חשמל לישראל, ללקוחות תעשייתיים, ליצרני חשמל פרטיים וכן לחברות שיווק של גז טבעי. החברה עוסקת במכירה של קונדנסט המופק מפרויקט תמר לפז זיקוק אשדוד ובקידום הרחבת מערך ההפקה של פרויקט תמר.

החברה השלימה ביולי 2017 את רכישת 9.25% מהזכויות במאגרים תמר ודלית מדלק קידוחים. במרץ 2018 רכשה החברה 7.5% נוספים מהזכויות במאגרים תמר ודלית מידי נובל אנרג'י ומחזיקה כיום ב-16.75% מהזכויות בחזקות תמר ודלית.

תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  אין צורך במנגנון מורכב לניהול החזקה של מניות
  לילי 18/11/2019 10:09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תמר פטרוליום היינה חברת החזקת מניות ללא תוכן ביצועי . לתפקיד זה מתאים מנהל פיננסי אחד כנאמן .
  סגור
 • צריך לפקח על המפעיל-נובל (ל"ת)
  לא נכון 18/11/2019 20:17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות