מרכז האנרגיה ישראל-ארה"ב מפרסם קול קורא בהיקף של 40 מיליון דולר

חברות מסחריות, מכוני מחקר ואוניברסיטאות מארה"ב וישראל יוכלו לקבל מענק לשיתופי פעולה במחקר ופיתוח טכנולוגיות בתחומי האנרגיה, הגנת סייבר ואגירת אנרגיה
|
יובל שטייניץ, צילום: שלומי אמסלם

משרד האנרגיה, רשות החדשנות ומשרד האנרגיה של ארצות הברית הודיעו הבוקר (א') על פרסום קול קורא בהיקף של 40 מיליון דולר לתקופה של חמש שנים להקמתו של מרכז מצוינות באנרגיה, הנדסה ומים המשותף לישראל וארה"ב.

המרכז מוקם במטרה לקדם את הביטחון האנרגטי והפיתוח הכלכלי של ישראל וארה"ב באמצעות שיתופי פעולה במחקר ופיתוח טכנולוגיות חדשניות של חברות, מוסדות מחקר ואוניברסיטאות בישראל ובארה"ב. התחומים בהם יעסוק המרכז הם אנרגיה מחצבית (בעיקר גז טבעי), הגנת סייבר על מתקני אנרגיה ומים, ממשקי מים ואנרגיה ואגירת אנרגיה.

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

במסגרת הקול קורא, על חברות מסחריות, מכוני מחקר ואוניברסיטאות מארה"ב וישראל להקים מאגד (קונסורציום) של לפחות שתי חברות או מוסדות מחקר מכל מדינה ולהגיש בקשה למענק.

ממשלות ארה"ב וישראל יעניקו למרכז האנרגיה 8 מיליון דולר כל אחת בשנתיים הראשונות בתקופת ההשקה. התמיכה היא לחמש שנים, כך שסך תקציב הפרויקטים הנתמכים, תוך לקיחה בחשבון של מימון עצמי של 50% הנדרש מהזוכים, יוכל להגיע ל-80 מיליון דולר, בכפוף להקצאות הקונגרס האמריקאי והתקציב הישראלי.

שר האנרגיה, ד"ר יובל שטייניץ: "זהו כבוד להכריז על פרסום הקול הקורא למרכז האנרגיה ישראל-ארה"ב, ובכך להרחיב את שיתוף הפעולה המוצלח במחקר ופיתוח בין משרד האנרגיה האמריקאי ומשרד האנרגיה הישראלי לתחומים כמו חיפוש, הפקה ושימוש בגז טבעי, אגירת אנרגיה, מים ואנרגיה וביטחון סייבר לתשתיות אנרגיה. אני משוכנע כי מרכז האנרגיה יהיה מקור לשותפויות יצירתיות".

שר האנרגיה האמריקאי, ריק פרי: "פעילויות המחקר, הפיתוח והבדיקות שיבוצעו בידי הארגונים שייקחו חלק במרכז האנרגיה ישראל-ארה"ב יתרמו במידה משמעותית למדע ולחדשנות בארבעת התחומים הטכניים, ויחזקו את השותפות, שאין לה מקבילה, בין ארצות הברית וישראל".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות