מידרוג: עסקת סיזר טונגה לא מגדילה את סיכון האשראי של קבוצת דלק

חברת הדירוג מפרגנת לעסקת הענק של תשובה: "צפויה לייצר תזרים פנוי משמעותי לשירות החוב תוך ניהול סיכונים בדמות עסקת גידור לשלוש השנים הקרובות"
 | 
(1)
יצחק תשובה, צילום: קבוצת דלק
חברת דירוג האשראי מידרוג פרסמה היום (ג') התייחסות לעסקת רכישת 22.45% ממאגר הנפט Caesar-Tonga במפרץ מקסיקו בארה"ב תמורת כ-965 מיליון דולר, עליה דיווחה קבוצת דלק לפני כשבועיים וחצי. בחברת דירוג האשראי מעריכים כי העסקה הינה ניטראלית בבחינת סיכון האשראי של החברה. "העסקה תמומן ברובה בחוב ייעודי והיא צפויה לייצר תזרים פנוי משמעותי לשירות החוב תוך ניהול סיכונים בדמות עסקת גידור לשלוש השנים הקרובות", מציינים במידרוג.
דלק קבוצה -2.53% דלק קבוצה 51,330 -2.53% דלק קבוצה בסיס:52,660 פתיחה:52,300 גבוה:52,480 נמוך:51,260 תמורה:2,296,158 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא:
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
נכס הנפט Caesar-Tonga מפיק נפט וגז בכמויות מסחריות החל מחודש מרץ 2012. בנכס הנפט שמונה בארות מפיקות, בקצב הפקה יומי של כ-71 אלף חביות נפט, כאשר חלקה של קבוצת דלק הינו כ-16 אלף חביות. בנוסף, בנכס הנפט עתודות רזרבות מוכחות וצפויות (P2) של כ-78 מיליון חביות נפט (חלקה של קבוצת דלק).
מקורות המימון לעסקה צפויים להתבסס על מסגרות אשראי מבוססות עתודות (RBL) מקונסורציום של בנקים בינלאומיים בסך של כ-440 מיליון דולר ארה"ב ובתנאיNon-Recourse, הלוואות Non-Recourse ממוסדות פיננסים והשארית תמומן במזומן או על ידי הכנסת שותפים.
בחברת דירוג האשראי מעריכים כי סכום של כ-150 מיליון דולר מתמורת העסקה יהיה מרכיב ההון העצמי שתידרש החברה להזרים לנכס, כלומר שמרבית העסקה תמומן בחוב ייעודי.
"החברה ביצעה עסקאות גידור על מחיר הנפט ביחס למרבית התפוקה הצפויה בנכס לשלוש השנים הקרובות במחיר של 57 דולר לחבית. אנו מניחים כי בשנים הקרובות העסקה צפויה לייצר תזרימים בהיקפים משמעותיים, בהתבסס על מדיניות הגידור כאמור ואף בסביבה של מחזור שלילי במחירי הנפט וכן נוכח עלויות הפקה לחבית נמוכות יחסית. עם זאת בטווח הקצר-הבינוני אנו מניחים כי לאור מפל התשלומים, תזרימים אלו יופנו לשירות חוב ה-RBL והלוואות ה Non-Recourse. נציין כי בדומה ליתר המחזיקים בנכס הנפט סיזר-טונגה, גם החברה תחזיק השקעת מיעוט בנכס הנפט, שהינה בעלת מאפייני סיכון גבוהים יותר", מציינים במידרוג.
עוד מציינים במידרוג כי הרכישה מהווה שלב נוסף בהפיכתה של החברה לשחקנית אנרגיה בינ"ל בתחום הקידוחים וההפקה. "אנו נבחן בהקשר זה גם את הצורך בהתאמת המתודולוגיה לסוג הפעילות של החברה, המדורגת כיום כחברת החזקות הממוקדת בתחום האנרגיה", סיכמו במידרוג.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  בהינתן מחיר נפט נוכחי- ההכנסות של דלק יעלו משמעותית
  / 30/04/2019 15:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לאחר הנ"ל וההיתכנות לרכישה נוספת בים הצפוני+לוויתן בישראל, שינוי של ממש.
  סגור