תגלית גז חדשה לאנרג'יאן במאגר כריש צפון

הגז שנתגלה (בין BCM 28-42) מתווסף לכמות המקורית המיוחסת למאגר כריש
 |  (2)
כריש, צילום: Energean
חברת אנרג'יאן הודיעה הבוקר (ב') על תגלית נוספת במאגר כריש צפון, זאת בתום קידוח האקספלורציה אותו ביצעה החברה במאגר כריש בחודש האחרון.
על פי דיווח החברה, כמות הגז שנתגלתה בכריש צפון עומדת על בין Tcf 1 (כ-bcm 28) ל-Tcf 1.5 (כ-bcm 42). ומתווספת לכמות המקורית המיוחסת למאגר כריש (כ-bcm 45).  הגז שנתגלה בכריש צפון יטופל באמצעות אסדת טיפול צפה (FPSO), אנרג'יאן פאוור (Energean Power), אשר תמוקם במרחק של כ-5 ק"מ משם, על פי הבאר של מאגר כריש – ובמרחק של כ-90 ק"מ מן החוף, מערבית לחיפה.
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
נציין כי ה-FPSO נבנית בימים אלה עבור אנרג'יאן, וצפויה להיות בעלת קיבולת של bcm 8, כאשר אנרג'יאן חתומה כיום על חוזים למכירה של bcm 4.6 של גז טבעי, מה שמשאיר קיבולת פנויה של כ- bcm 3.4 באסדת הטיפול הצפה (FPSO), לטובת הפקה וטיפול של גז מכריש צפון וממאגרים עתידיים.
 
מנכ"ל אנרג'יאן, מתיוס ריגס: "התגלית החדשה בכריש צפון מביאה עמה כמות גז משמעותית - מעבר לזו שהיתה מוכרת לשוק עד עתה במאגר כריש. אסדת הטיפול הצפה, אנרג'יאן פאוור, אשר נבנית בימים אלה, תהיה בעלת קיבולת עודפת, באופן שיאפשר פיתוח כלכלי ובטוח של הגז שנתגלה בכריש צפון, וכן של מאגרים עתידיים באזור. אנרג'יאן כבר מחזיקה בחוזה מותנה למכירת BCM 5.5 (לאורך כל תקופת החוזה) מן הכמות החדשה שנתגלתה, וכעת נפנה למכירת יתרת הכמות".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  אזרח ישראל
  צחי 15/04/2019 13:30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  האם יש לי רווח כלשהוא מזה כאזרח המדינה? דיברו על ירידה במחירי החשמל, בפועל כנראה שתהיה שוב התייקרות בגלל עליית מחירי הפחם, וגידול בשימוש בה אנרגיה סולרית יקרה.
  סגור
 • 1.
  יחימוביץ עצובה (ל"ת)
  אלכס 15/04/2019 10:40
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור