דלק בוחנת אפשרות לרישום אחזקותיה בלוויתן בבורסה בלונדון

"מהלך אסטרטגי שימקסם את הערך הגלום בלווייתן, ויממש את החזון להפוך לחברת נפט וגז גלובלית משמעותית" מנכ"ל דלק קידוחים על ההנפקה

 |  (5)
יוסי אבו מנכל דלק קידוחים, צילום: יחצ
דלק קידוחים יהש -0.29% דלק קידוחים 1,016 -0.29% דלק קידוחים יהש בסיס:1,019 פתיחה:1,015 גבוה:1,017 נמוך:1,011 תמורה:783,941 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: בוחנת אפשרות לשינוי מבני כשעל הפרק עומד פיצול אחזקותיה מתוך כוונה לרשום את אחזקותיה בלוויתן, למסחר בבורסה בלונדון. על פי התכנית הנבחנת, ייוותרו כלל הנכסים וההתחייבויות המיוחסות לחזקות תמר ודלית בדלק קידוחים, שותפות מוגבלת הנסחרת בבורסה לניירות ערך בתל-אביב, ואילו יתר נכסי השותפות, ובהם בין היתר האחזקות במאגר לוויתן ובמאגר אפרודיטה, יועברו לתאגיד חדש אשר יירשם למסחר בבורסה הראשית של לונדון.
על-פי התוכנית, כל מניות התאגיד החדש תחולקנה לבעלי יחידות ההשתתפות בדלק קידוחים (חלוקה בעין). כך, בעלי יחידות ההשתתפות בדלק קידוחים (אשר תוסיף להחזיק בתמר ודלית), יקבלו בנוסף אחזקות במניות התאגיד החדש בשיעור זהה לאחזקותיהם בדלק קידוחים.
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
ב דלק קבוצה -0.73% דלק קבוצה 60,060 -0.73% דלק קבוצה בסיס:60,500 פתיחה:60,600 גבוה:60,600 נמוך:60,050 תמורה:880,537 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: מעריכים כי המהלך יעוזר בהגדלת נפחי המסחר בניירות הערך של התאגיד החדש שיירשם למסחר בלונדון, בהתאם למחזורי המסחר הנהוגים שם, וזאת בהשוואה לנפחי המסחר בבורסה המקומית, שיפור הגמישות הפיננסית ושדרוג הנגישות למקורות להון וחוב, פתיחת אפיקים מסחריים חדשים באמצעות הרחבת הפעילות האזורית במדינות השכנות
להערכת השותפות, המהלך צפוי להציף ערך משמעותי למחזיקי יחידות ההשתתפות בדלק קידוחים, בין השאר באמצעות חשיפה לקהל משקיעים בינלאומי חדש ונרחב, וכן חשיפה למשקיעים ואנליסטים בינלאומיים המתמחים בתחום הנפט והגז בעולם.
מהלך השינוי המבני יפוקח על ידי וועדת הביקורת של דירקטוריון השותפות, המורכבת מדירקטורים חיצוניים ובלתי תלויים, וקידומו כרוך באישורים רגולטורים שונים, לרבות מרשויות המס. בנוסף, במידה שיוחלט לקדמו יובא המהלך לאישור האסיפה הכללית של בעלי יחידות ההשתתפות, ויחייב רוב מקרב בעלי יחידות המיעוט בשותפות.
"מדובר במהלך אסטרטגי אשר ימקסם את פוטנציאל הערך הגלום בלווייתן וביתר נכסינו, תוך פניה לקהל משקיעים גלובלי המצטרף לקהל משקיעינו הנוכחי. פיצול האחזקות והרישום למסחר בלונדון, אחד משוקי ההון החשובים והפעילים בעולם ומוקד מרכזי למסחר במניות נפט וגז, יאפשר הצפת ערך למשקיעים והגדלת שווי הנכסים, גישה מיטבית להון וחוב ופיתוח אפיקים מסחריים נוספים באזור. המהלך יממש את החזון להפוך לחברת נפט וגז גלובלית משמעותית", אמר יוסי אבו, מנכ"ל דלק קידוחים.
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  את ההפסדים אפילו על הבורסה כאן והרווחים יהיו שם
  ישראלי 18/03/2019 14:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אם הדלק של המדינה צריך שכל המאגרים יהיו כאן בארץ .שוב המדינה תפסיד כספים .
  סגור
 • 4.
  בהצלחה (ל"ת)
  חיים באק 18/03/2019 13:09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  רק בלונדון או דואלי?
  dw 18/03/2019 11:09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חושבים לפצל את דלק"ד לשתיים: חלק ישראלי עם תמר וחלק בלונדון עם לוייתן ואפרודיטה. לא ברור לי אם החלק של לוייתן יסחר רק בלונדון או שיהיה דואלי ויסחר גם בת"א. אני מקווה שיהיה דואלי. אנרג'יאן נסחרת בלונדון, ונהנית לאחרונה מש"ש מפרגן במיוחד (5.8 מיליארד שקלים), כך שיתכן והשוק בלונדון אכן מפרגן במיוחד לחברות אנרגיה אבל עדיין, הייתי מעדיף שדלק"ד תהיה גם בשוק המקומי, קרי נייר דואלי. זאת מאחר והרבה ישראלים מעדיפים לסחור בת"א, כשבאסיפות משקיעים אני פוגש בעיקר משקיעים קשישים - כאלה המושקעים בפירמות הללו שנים רבות (אני הכי צעיר שם, ואני לא כזה כזה צעיר) ורואים ביהש-ים סוג של פנסיה. אם אנרג'יאן יכולה להיות דואלית אז למה לא דלק"ד? יחסית לאנרג'יאן דלק"ד (ומכאן גם דלק קבוצה כמובן) ורציו נסחרות כנראה די בזול. לדעתי טוב יהיה שבמדד המעוף יהיה ייצוג לחלק מהכלכלה הישראלית שזה שדה לוייתן הצומח, ולא רק שדה תמר המצ'עמם. המדד כבר סובל מכך שצ'קפוינט ואמדוקס אינן נכללות בו, וחבל.
  סגור
 • 2.
  למעשה תשובה
  הכוונה היא 18/03/2019 10:36
  הגב לתגובה זו
  0 0
  רוצה למכור נכסי לויתן קפריסין בלונדון נזילות החברה תזרים המזומנים של לויתן ילכו לחברה החדשה
  סגור
 • 1.
  לגייס כסף
  הכוונה היא 18/03/2019 10:35
  הגב לתגובה זו
  0 1
  לחברה החדשה בבורסת לונדון וכן מכירת חלק של החברה בבורסה של לונדון
  סגור