ברנמילר נכנסה לסחרור פיננסי, המניה צוללת ב-11%

בנק לאומי מאיים להעמיד את המימון שנתן לחברה לפירעון מיידי, אלא אם ברנמילר תצליח להביא משקיעים חדשים תוך חודש
 | 
ברנמילר, צילום: ברנמילר
חברת אגירת האנרגיה  ברנמילר 0% ברנמילר 304.2 0% ברנמילר בסיס:304.2 פתיחה:304.2 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא:   היום (ה') כי קיבלה מכתב מבנק לאומי בקשר לאי עמידה בלוחות הזמנים להקמת פרויקט רותם 1 וחריגה מעלויות הפרויקט המהווים לטענת הבנק הפרה של הסכם המימון ומאפשרים העמדת האשראי בהיקף של כ-21.25 מיליון שקל לפירעון מיידי, אשר מתוך סכום זה, כ-12 מיליון שקל נמצאים בפקדונות.
עם זאת, בבנק לאומי מוכנים להשהות את העמדת האשראי לפירעון מיידי, בכדי לאפשר לחברה להשלים את הפרויקט, בתנאי שברנמילר, בין היתר, תחתום על הסכם מימון נוסף להשלמת הפרויקט (בבנק מעריכים כי תידרש השקעה כוללת של 70 מיליון שקל לצורך כך) עד ה-19 באפריל ויוטל שיעבוד על חשבון הבנק של החברה הכולל פקדון של כ-7 מיליון שקל.
החברה מצידה טוענת כי איננה מקבלת את חלק מטענות הבנק, לרבות היקף ההשקעה הכולל הנדרש להשלמת הפרויקט אשר להערכת החברה הינו כ-61.5 מיליון שקל. בכוונת החברה להיכנס לדיונים עם הבנק בקשר לתנאים שהציב, במקביל להמשך חיפוש אחר משקיעים.
בעניין עלות הקמת הפרויקט, בעבר העריכה החברה כי לצורך השלמתו תידרש השקעה של כ-48 מיליון שקל, אולם הערכה זו עודכנה מעלה לאחר שבחברה הבינו כי בוצעו הערכות חסר בתמחור רכיבים ומערכות בפרויקט ושל עלות העבודות האזרחיות הדרושות.
בתחילת החודש, דיווחה ברנמילר על גיוס של כ-8 מיליון שקל בהנפקת מניות - סכום נמוך בהרבה מציפיות החברה שדיברה על גיוס של כ-18 מיליון שקל (לכתבה המלאה). זאת לאחר שנקלעה למצוקה תזרימית שמחייבת אותה לגייס הון מבחוץ.  
נציין כי הסובלים העיקריים מצלילת המניה הם לא רק בעל השליטה, אלא גם חברת הביטוח מגדל (14.75%) ובית ההשקעות מיטב דש (7.94%), שהיו הבולטים בהנפקת החברה, והשקיעו 21 מיליון שקל ו-12 מיליון שקל בהתאמה, מתוך גיוס של 45 מיליון שקל שביצעה החברה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה