אבו: "מצפים להסכמים נוספים מול מצרים"

בהמשך לחתימה עם המצרים על הסכם ייצוא מנכ"ל דלק קידוחים אומר כי זו רק ההתחלה ומסיר את הכפפות מול יונה פוגל בעניין מחיר הגז
|
(1)
יוסי אבו, צילום: דניאל בר-און
"אחד הדברים המשמעותיים שאנו מסתכלים היום היא הצמיחה הדרמטית בביקוש לגז בישראל. אם בעבר הסתכלו עלינו כהוזים בציפייה לביקוש של 7 BCM לשנה, אז בתחילת העשור הבא אנו מצפים ל-15 BCM בשוק המקומי", כך אמר היום יוסי אבו, מנכ"ל דלק קידוחים במסגרת ועידת האנרגיה השנתית שנערכת כעת בתל אביב.
"בשנתיים האחרונות אמרו שמצרים לא צריכה גז אך הביקוש במשק המצרי עומד על 60 BCM בשנה. לצד הביקוש שהיא מצליחה לספק כבר היום, יש עשרות מפעלים שאו שמושבתים או שעובדים על פחם, פטקוק או מזוט כי אין גז טבעי. כאשר תגיע הזמינות לגז טבעי אז אלו יעברו לשימוש בגז. בראשית העשור הבא המשק המצרי יצטרך למעלה מ-90 BCM בכל שנה".
"גם אן מאגר זור המצרי יפותח באופן מלא, המשק המצרי יצטרך עוד 40BCM בשנה וכאן אנו נכסים. אנו מצפים לעסקאות נוספות מול מצרים בהמשך לזו שנחתמה בהיקך של 7 BCM. לגבי ההסכם של לוויתן, לא רצינו לספק יותר מזה כי אנו שומרים על ההבטחה לספר את צורכי המשק המקומי. לגבי תמר, יש לה אופציה או למלא את הקיבולת הקיימת עד הסוף או להגדילה".
לעניין דרך אספקת הגז למצרים, אמר אבו: "התשתיות הקיימות כבר מחברות את ישראל למצרים עם המון מגרעות אמנם, אל זה כבר מחובר. בימים אלה נתג"ז בונה את הצינור שמחבר בין מערכת ההולכה הישראלית לזו הירדנית. בנוסף לכך אנו בוחנים אלטרנטיבות נוספות, כמו מעבר ניצנה אל מערכת ההולכה המצרית, מה שיכול להביא אותנו לחיבור בין הצינורות מישראל-ירדן-מצרים, במה שיהיה HUB אזורי".
אבו פנה בשלב זה ליונה פוגל שאמר כי מחיר הגז בישראל יקר: "אני מוכן שאתה תשלם את מחיר הגז של כל אחד מחברך באירופה, באוסטריה מחיר הגז 8 דולרים ליחידת חום, המחיר הממוצע ישראל הוא 5.3 דולר. זה כיף להסית את האש אלינו אבל חלאס, גם אני יכול להגיד לפוגל תוריד את מרווח הזיקוק - אבל אני לא רוצה להיות שם".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  אבו מדבר אמת שהרי במחיר 50%
  קרני 27/02/2018 13:39
  הגב לתגובה זו
  0 1
  הולך לשישנשקי הכוונה למדינה.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות