נאוויטס פטרוליום החלה בקידוחי הפיתוח במפרץ מקסיקו

זהו קידוח הפיתוח הראשון מבין שני קידוחי הפיתוח המתוכננים בפרויקט בקסקין שצפוי להתחיל להפיק נפט ביולי 2019
|
נאוויטס פטרוליום החלה בקידוחי הפיתוח במפרץ מקסיקו
נאוויטס פטרוליום מדווחת כי מפעילת פרויקט בקסקין החלה כמתוכנן בקידוח הפיתוח הראשון באמצעות אסדת הקידוח המתקדמת West Neptune. זהו קידוח הפיתוח הראשון מבין שני קידוחי הפיתוח המתוכננים בפרויקט בקסקין במפרץ מקסיקו, שצפוי להתחיל להפיק נפט ביולי 2019.
נאוויטס פטר יהש -0.4% נאוויטס פטר 1,240 -0.4% נאוויטס פטר יהש בסיס:1,245 פתיחה:1,251 גבוה:1,251 נמוך:1,240 תמורה:398 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא:
יו"ר נאוויטס פטרוליום גדעון תדמור: "תחילת קידוחי הפיתוח של מאגר בקסקין הם אבן דרך בפיתוח הפרויקט, מתגליות הנפט הגדולות במפרץ מקסיקו, שצפוי להתחיל להפיק נפט כבר בחודש יולי 2019, ובעלות תקציבית נמוכה משמעותית מהתקציב המקורי. לצד פיתוח פרויקט בקסקין, נאוויטס תמשיך לפעול לאיתור הזדמנויות תוך מימוש אסטרטגיית ההתרחבות בצפון אמריקה".
לאחרונה דיווחה נאוויטס על הגדלת האחזקות שלה בפרויקט בקסקין ב-50%. נאוויטס קיבלה מידי חברת LLOG, שותפתה האסטרטגית, 2.5% נוספים מהזכויות בפרויקט. לאחר הגדלת אחזקותיה, מחזיקה נאוויטס ב-7.5% מהזכויות בפרויקט BUCKSKIN, הנחשב  לאחת מתגליות הנפט הגדולות במפרץ מקסיקו, ארה"ב.
הגדלת הזכויות בוצעה בהמשך להשגת מימון בסך של כ-240 מיליון שקל, אותו השלימה נאוויטס בשבוע שעבר בדרך של הנפקה פרטית מוצלחת של איגרות חוב מגופים מוסדיים מובילים. הגידול המשמעותי באחזקות נאוויטס בפרויקט, שנמצא בתהליכי פיתוח ושההפקה בו צפויה להתחיל בחודש יולי 2019, מעלה בהתאם את שוויה של האחזקה, המהווה נכס מרכזי של נאוויטס, ב-50% נוספים. שווי חלקה של נאוויטס מסתכם בכ-405 מיליון שקל.
פרויקט  BUCKSKIN הינו תגלית בפיתוח, הנחשבת לאחת מתגליות הנפט הגדולות בשנים האחרונות במפרץ מקסיקו ארה"ב. הפרויקט הוא הנכס המשמעותי של שותפות נאוויטס פטרוליום, ופיתוחו מומן עד כה באמצעות הנפקת אג"ח בבורסה בתל אביב בחודש יולי האחרון.
אלון סלע, אנליסט רוסאריו ייעוץ ומחקר פרסם בתחילת השבוע תחילת סיקור לשותפות נאוויטס פטרוליום והציב מחיר יעד למניה של 12.4 שקל - אפסייד של 53% על המחיר המניה נכון ליום הפרסום.
על פי סקירתו של סלע, מדובר בהזדמנות בתחום הנפט והגז, וזאת לאור המשבר הקשה שחוותה תעשיית הגז והנפט. לדבריו, השותפות זיהתה הזדמנויות אטרקטיביות בפרויקטים של פיתוח בצפון אמריקה. יציאתן של חברות גדולות בענף מפרויקטים בשלבי פיתוח, והתמקדותן בפרויקטים מניבים, אשר מאפשרות לה הזדמנות כניסה לפרויקטים במחירים הזדמנותיים. כמו כן, החיסכון הדרמטי בעלויות הפיתוח וההפקה (עלויות החכרת אסדות וכדומה) מהווה הזדמנות ייחודית של העת הנוכחית.
אלון סלע: "הנכס המשמעותי היום בפעילות השותפות הינו האחזקה במאגר בקסקין. הפרויקט מבליט את התוכנית האסטרטגית של החברה עם ניצול ההזדמנויות שקיימות היום בשוק הנפט במפרץ מקסיקו, ארה"ב. הגדלת האחזקה בשותפות ל 7.5% ,ירידה בעלויות והקדמת תהליך ההפקה, הופכים את הפרויקט לאטרקטיבי כאשר שוויו אינו מתבטא באופן מלא במחיר המניה. אנו מעריכים את שווי מאגר בקסקין צפון בכ-1.35 מיליארד דולר, המשקף שווי אחזקה לנאוויטס של כ-101.7 מיליון דולר. המחיר ההוגן למניה בשלב זה עומד על כ-12.4 שקל, גבוה בכ-53% ממחירה הנוכחי".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות