4 חברות מהודו נכנסות לתחום חיפוש הגז בישראל

ההליך התחרותי הסתיים לפני כחודש - אנרג'יאן ישראל ומספר חברות הודיות יקבלו רישיונות חיפוש במים הכלכליים של ישראל; שטייניץ: "תחילתו של הליך ארוך טווח"
 | 
(2)
אסדת גז קידוח תמר, צילום: אלבטרוס
מועצת הנפט אישרה היום את ההצעות הזוכות בהליך התחרותי לחיפושי גז טבעי ונפט במים הכלכליים של ישראל לחברת אנרג'יאן היוונית ולהעניק רישיון חיפוש בבלוק אחד לקונסורציום של חברות הודיות. 
חברת אנרג'יאן ישראל תקבל רישיונות חיפוש בבלוקים 12, 21, 22, 23 ו-31 וקונסורציום החברות ההודיות הכולל את החברות IOL, IOCL ,BPRL ,ONGC יקבל רישיון חיפוש בבלוק 32. נכון להיום הודו היא אחת מיבואניות האנרגיה הגדולות בעולם. 31% מאספקת הפחם, 83% מאספקת הנפט הגולמי וקרוב ל- 40% מאספקת הגז הטבעי למדינה מגיעים מיבוא. 

על מנת לסיים את הליכי קבלת הרישיון, ולאשר את ההצעות באופן סופי, על החברות להשלים  פרטים טכניים, כגון, תשלום בונוס החתימה ואגרת רישיון, וכן להעביר למשרד ערבויות עבור הרישיונות. כמו כן, צריכה חברת ONGC המפעילה בקבוצת החברות ההודיות, למנות נציג רשמי בישראל ולהירשם כחברה זרה בישראל עד 30 יום משליחת הודעה על זכייתה ברישיון. 
ההליך התחרותי הסתיים לפני כחודש לאחר שהים היה סגור לחיפושים למעלה מ-4 שנים, שבמסגרתו נקבעו תנאי סף הנדסיים וכלכליים לחברות המעוניינות להשתתף בהליך.
יובל שטייניץ, שר האנרגיה: "מדובר בתחילתו של הליך ארוך טווח, שיוביל למימוש הפוטנציאל של מאגרי גז טבעי ונפט במים הכלכליים של מדינת ישראל לטובתם של אזרחי המדינה. אני מברך על כניסתן של חברות מהודו ויוון למשק האנרגיה הישראלי. יחד עם זאת, העובדה שרק חלק מאזורי החיפוש זכו לביקוש, מחייבת אותנו להפיק לקחים לגבי העתיד. אני מאמין, שמזכר ההבנות שנחתם בשבוע שעבר להקמת צינור גז טבעי מישראל לאיטליה יהפוך את חיפושי הגז בישראל ליותר אטרקטיביים. לפיכך, הוריתי לפתוח בהכנות לקיום הליך תחרותי נוסף במהלך 2018, בו יוטמעו הלקחים שיופקו".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  בושה וכלימה
  משקיע 11/12/2017 14:01
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כשלון חרוץ למדיניות הממשלה בגללה לא באות חברות גדולות לחפש גז ונפט ביזורינו למרות הפוטנציאל .ממשלה שמשנה חוקים וכללים רטרואקטיבית שלא תתפלא שלא באים
  סגור
 • 1.
  פראיירים לא מתים רק מתחלפים.
  יאיר 11/12/2017 13:45
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ברגע שיגלו גז או נפט יקימו את שישינסקי ז' וזה מה שישאר להם. מכירים כבר את הכולרות צרי העין בממשלה בכנסת ובציבור.
  סגור