רפק לקראת הסכם רכישת גז מאנרג'יאן, בעלת כריש תנין

 | 
אחרי כיל, בזן ו-OPC
חברת רפק -0.72% רפק 1,372 -0.72% רפק בסיס:1,382 פתיחה:1,382 גבוה:1,372 נמוך:1,300 תמורה:78,649 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: הודיעה הבוקר לבורסה בתל אביב על משא ומתן עם צד שלישי בהסכם לאספקת גז טבעי לתחנות הכח שהיא מקימה בימים אלו ברמת גבריאל ובאלון התבור למשך 17 שנים כל אחת. ל-Bizportal נודע כי ספקית הגז המדוברת היא חברת אנרגי'אן היוונית, שקרובה כעת לחתימה על הסכם הספקת גז שלישי לשוק המקומי.
רפק, שהחלה בביצוע השקעות בתחום האנרגיה המתחדשת בשנת 2010, מחזיקה במספר חברות ייעודיות העוסקות בקידום הליכים לתכנון, הקמה והפעלה של תחנת כוח לייצור חשמל על ידי גז טבעי במחזור משולב, בהספקים שונים. אחת באזור קריית גת (בשיעור של 42%), השנייה באזור רמת גבריאל (בשיעור של 91.4%) והשלישית באזור אלון התבור (בשיעור של 91.4%). ההתקשרות עם אנרג'יאן תהיה על בסיס התחייבות לצריכה שנתית מינימלית, על בסיס צריכה יומית בהיקף מוסכם. צריך לומר כי מדובר במידע צופה פני עתיד, ונכון להיום אין ודאות שחברות המיזם תתקשרנה בהסכם.
מוקדם יותר השבוע החברות כיל, בזן ו-OPC דיווחו על משא ומתן מול אנרג'יאן יחדיו על מנת לקל תנאים עדיפים במחיר הגז. עם זאת, העסקה תלויה באישורים הדרושים להקמת תחנות כוח של אור אנרגיות. בכוונתה של בזן לרכוש 17 BCM במשך 15 שנים וכיל מעוניינת לרכוש 13 BCM. חברת OPC נמצאת במשא ומתן רכוש 0.6 מיליארד מ"ק (BCM) לתקופה של כ-15 שנה (ובסה"כ 9 BCM).
ביוני האחרון אנרג'יאן הגישה לממונה על הגז ונפט במשרד האנרגיה את תכנית פיתוח המאגרים כריש-תנין. לפי התחזית הטובה ביותר, מאגרי כריש תנין מכילים 76 מיליארד מ"ק גז טבעי (BCM) ועתודות בהיקף של 40 מיליון חביות נפט. 
אנרג'יאן מסרה בתגובה: ״אנרג׳יאן אינה מתייחסת לנושאים מסחריים הקשורים לחוזים בטרם נחתמו וממשיכה לפעול על מנת להציע מחירים תחרותיים לכלל הלקוחות הפוטנציאלים בשוק״.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה