לאחר המפולת אתמול - הנפט סגר הערב בירידות קלות

שוק האנרגיה

מחיר הנפט צלל אתמול בשיעור של כמעט 5%, זאת ברקע לדו"ח המלאים האמריקני שהציג גידול במלאי הנוזל השחור. אם מישהו חשב שהיום נראה תיקון חד מעלה, כדאי שיתאפק לעת עתה. הנפט נסחר בשעות אלו בירידות קלות מאוד כאשר הסיבה המרכזית היא עדכוני מחיר יעד מצד אסטרטגים בבנקים הגדולים. 

ב-UBS הורידו את מחיר היעד לנפט ל-56 דולר וזאת ממחיר יעד קודם של 60 דולר לחבית. בג'יפי מורגן חתכו את מחיר היעד מ-66 דולר ל-55 דולר. הורדת התחזיות באה ברקע לחשש מפני עודף היצע בשוק, כאשר המשך הקיצוץ עליו הודיעו מדינות אופ"ק איננו מביא את התוצאות הרצויות לפי שעה.
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
החששות מפני הצפה של שוק הנפט נובעים מהעבודה כי תפוקת הנפט של ארצות הברית נמצאת בדרך לשבירת שיא של 47 שנה, כאשר  טכנולוגיית פצלי השמן  ממשיכה להתאושש מהירידה החדה בענף ב-2016, כך עולה מדיווח סוכנות האנרגיה האמריקאית. חברות פצלי השמן בארצות הברית נראות נינוחות  למידי סביב  מחיר נפט של 50 דולר לחבית, ורבות מהן מתכננות להגדיל את התפוקה בשנה הבא.
מחקר יתפרסם דו"ח בייקר יוז ויציג אינדקטור נוסף לשוק הייצור האמריקני. הדו"ח סוקר את השינוי בכמות של אסדות המפיקות מדי שבוע במדינה. בשבוע שעבר, דו"ח בייקר יוז הציג כמות של כ-720 אסדות פעילות בשוק האמריקני - שיא מאז שנת 2015. אם כי בשנת 2014, בשיא הפריחה בתחום טכנולוגיית פצלי השמן, לא פחות מ-1,600 אסדות היו פעילות ברחבי ארה"ב. 
ובעוד היצע הנפט הולך וגדל בעולם , צד הביקוש סובל גם מבעיות רבות. היום דווח כי הודו, צרכנית הנפט השלישית בגודלה בעולם, אשר מייבאת כ-82% מדרישות הנפט הגולמי שלה שואפת להוריד בצורה ניכרת את התלות שלה ביבוא הנפט למדינה. הממשלה ההודית הציגה מספר יוזמות חדשות, השמות דגש על ייצור עצמי. דבר שיגרור ירידה ניכרת בביקוש לנפט מהמדינות המפיקות אותו היום.
 

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה