מחיר הנפט מזנק ברקע לדו"ח המלאים האמריקני

 | 
הנוזל השחור
יום המסחר הנוכחי (ד') במחיר הנפט מתאפיין בעליות מחירים של הנפט. הנוזל השחור מוסיף 1.4% למחירו ומגיע לכדי מחיר של כמעט 49.5 דולר לחבית. ברקע לעליות, מוקדם יותר התפרסם סקר המלאים האמריקני. הסקר הראה כי בשבוע האחרון, מלאי הנפט הגולמי עלה ב-0.86 מיליון חביות, לעומת צפי של 1.35 מיליון. מלאי הדלק ירד בכמות של כמעט 3.5 מיליון. בתוך כך, המלאי הכללי עלה בכמות של 867 אלף חביות. הצפי של השוק טרם הפרסום, היה 1.4 מיליון חביות.
מחוץ לארה"ב, המורדים במערב לוב סוגרים על שדות הקידוח וואפה ושררה. הפעולה גורמת לירידה של 250 אלף חביות ליום ומאלצת את ארגון הנפט הלאומי בלוב להכריז על מצב של משבר. נציין כי לוב הינה חלק מארגון אופ"ק אך אינה כלולה בהסכם לקיצוץ בתפוקה עליו מדינות הארגון חתמו בדצמבר האחרון.  
מנושא לנושא באותו נושא, בסופ"ש האחרון, מספר שרים מארגון אופ"ק ונציגים של מדינות מייצאות מחוץ לארגון נפגשו בכווית בכדי לעבור על התקדמות הקיצוצים בתפוקה כפי שהיא מתנהלת עכשיו. נציין כי ההסכם בקיצוץ אמור להתמשך עד יוני הקרוב - אך בניגוד לצפי השוק, חלק מהמדינות בארגון מצפות למשא ומתן מחודש בנוגע לתנאי ההקפאה.
נציגי אופ"ק ו-11 נציגים ממדינות אחרות, כולל רוסיה, הסכימו בדצמבר להפחית את התפוקה הכוללת שלהם בסך של 1.8 מיליון חביות ליום, בחצי הראשון של השנה הנוכחית. אתמול (ג') נציג איראן ברקע לחולשה במחיר הנפט (שירד בתחילת השבוע עד לכדי 47 דולר) טען כי הסכם ההקפאה יאושר מחדש בחודשים הקרובים. 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות