מחיר הנפט ירד 0.6% ברקע לפרסום דו"ח המלאים בארה"ב

 | 
הנוזל השחור
הנפט נסגר בירידות של 0.6% לאחר תנודתיות במחיר שאפיינה אותו לאור היום. המומנטום השונה נרשם ברקע לפרסום חדשות מתחום ההיצע האמריקני ומאמצי מדינות אופ"ק להבטיח את הסכם הקפאת התפוקה מבין חברי הארגון. מחיר הנפט סיים לבסוף בסך של 45.5 דולר לחבית. 
דו"ח המלאים האמריקני שהתפרסם בשעה 17:30 (שעון ישראל) הראה עלייה של יותר מ-5 מיליון חביות נפט גולמי בשבוע האחרון. מדובר בכמות גבוהה מהצפוי. מלאי הדלק עלה בסך של 700 אלף חביות. 
נזכיר כי אתמול הנפט טיפס בשיעור של יותר מ-5% זאת על רקע התחזקות הציפיות להסכם אופ"ק, ולאחר שמחיר הזהב השחור נסחר ברמות שפל של מספר חודשים. הציפיות עלו ברקע לדיווחים על כך שהמדינות נפגשות בטרם הועדה שתערך בסוף החודש בכדי לעבוד ביחד ליישר את ההדורים. 
היום, רוסיה הודיעה כי היא מוכנה לתמוך בהסכם אופ"ק והיא מאמינה כי המדינות החברות בתוך הארגון יכולות להגיע להסכם הכולל בסוף החודש הנוכחי. נזכיר כי ההסכמה העקרונית של חברי הארגון נעשתה כבר בחודש ספטמבר, אם כי הפרטים הכוללים של ההסכם יפורסמו רק בסוף החודש הנוכחי. 
הנושא החם והשנוי במחלוקת של הקפאה היא ההסכם הנפרד שיכלול הקלה שיחתם עם ממשלת אירן. שני מקורות טענו כי איראן הסכימה להקפיא את התפוקה שלה לכדי 4 מיליון חביות ליום. שאר מדינות האיחוד מצפות ממנה שתוריד את הדרישה לכדי 3.7 מיליון חביות. ההקלות לאירן ניתנות על בסיס הסנקציות שהונחתו עליה מכיוון המערב עד השנה הנוכחית ופגעו באופן ניכר בתעשיית הנפט שלה. 

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה