מחיר הנפט ירד 1.25% אך סגר מעל למחיר של 44 דולר לחבית

 | 
(1)
הנוזל השחור
מחיר הנפט המשיך לרדת גם היום. ביום המסחר הנוכחי, הנפט נחלש 1.25% לכדי מחיר של 44.2 דולר לחבית. מדובר בשפל במחיר הנוזל השחור של חודשיים. מוקדם יותר היום מחיר הנפט ירד אל מתחת ל-44 דולר. הסיבות לירידות במחיר נובעות מעלייה בחשש להיווצרות מחודשת של היצע יתר בארה"ב וזינוק ביכולת התפוקה של עיראק.
בשעה 20:00 התפרסם דו"ח בייקר יוז אשר סקר את כמות האסדות המפיקות הפעילות בארה"ב. הדו"ח הצביע על תוספת של 14 אסדות הפקה בשבוע האחרון. בתוך כך כמות האסדות עלתה לכדי 371 שזהו שיא מאז אפריל.
לאורך השנתיים האחרונות, כמות אסדות הנפט ירדו בצורה חדה בארה"ב. באוקטובר 2014 לדוגמא, כמות האסדות הפעילות הייתה גבוהה מ-1,600. השיפור במחיר הנפט לכדי כמעט 50 דולר לחבית הפך ככל הנראה פרוייקטים מסויים לרווחיים וגורם לפתיחה מחודשת של אסדות. מספר האסדות הפעילות הגיע השבוע לשיא של מאז אמצע מארס האחרון. 
השבוע, משרד האנרגיה האמריקני פרסם כי מלאי הנפט הגולמי ירד בכמות של 2.3 מיליון חביות בשבוע האחרון. כמות הדלק עלתה באותו הזמן בכמות של 0.9 מיליון חביות. למרות הירידות השבועיות, בנפט הגולמי, כמות המלאי הכוללת של נפט ונגזרותיו עלה השבוע ב-2.6 מיליון חביות והגיעה לשיא כל הזמנים - 2.08 מיליארד חביות.
עלייה חדה שכזו במלאים בסוף ככל הנראה תשפיע גם מחיר הדלק והנפט הזמינים יותר בארה"ב. השוק בכל אופן, בחודש האחרון מתמחר את התהליך המוזכר. 
מדינות אופ"ק
כלכלני קרטל אופ"ק דייוחו כי התפוקה בעירק אמורה לעלות בחודש יולי, זאת לאחר חודשיים של ירידות בתפוקה הלאומית. עיראק היא יצרנית הנפט השנייה בגודלה בקרטל. עד כה בחודש יולי קצב התפוקה העיראקי עומד על 3.28 מיליון חביות נפט ליום. מדובר בעלייה של 100 אלף חביות ליום. 

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  עכשיו נקבל כתבה של הפרשן הסעודי...שמחיר הנפט יעלה..
  וכי מה יגיד אחרת 23/07/2016 20:08
  הגב לתגובה זו
  1 0
  זה מעגל סגור כשהנפט יחצה 50 דולר תעשיית פצלי הנפט תרים ראש. רק ירידת המחיר מתחת ל 30 דולר מרסקת את התעשייה הזו. הקונספט של הסעודים לרסק מחיר מתחת ל 30 דולר כדי שהתעשייה הזו של פצלי הנפט תמות - כשל !
  סגור